V Litoměřicích chtějí postavit pod náměstím parkoviště

Vložil
ČTK
14.06.2011 11:35
Litoměřice

Litoměřice - V Litoměřicích chtějí postavit pod náměstím podzemní parkoviště. Městští radní schválili vypracování studie prove- ditelnosti. Památkáři dlouhodobě kritizují to že auta parkují v historickém centru města. V  tiskové zprávě o tom informovala litoměřická mluvčí Eva Břeňová.
     Omezení parkování na náměstí požadují památkáři i ministerstvo kultury, protože město je zařazené mezi historická sídla. "Proti úplnému zákazu parkování v centru dlouhodobě vystupují živnostníci a lidé, kteří se obávají, aby se náměstí nestalo místem bez života," dodala Břeňová. I přes zavedení placeného stání v roce 2005 je ale litoměřické náměstí stále plné aut.
     Podle místostarosty Karla Krejzy (ODS) proto jiná možnost než podzemní parkoviště není. Stavbu by ale mohla zkomplikovat rozsáhlá síť podzemních chodeb pod náměstím. "I když se ukáže, že podzemní parkoviště je reálné postavit, musíme se pokusit získat dotaci. Rozpočet města nám realizaci tak finančně náročné stavby neumožňuje," dodal místostarosta.
     V Litoměřicích se v posledních dvou letech podařilo dokončit čtvrtý velký projekt, v roce 2009 domov pro seniory a druhý most přes Labe a loni rekonstrukci zimního stadionu. Letos v březnu slavnostně otevřeli zrekonstruovaný gotický hrad, kde vedle kongresového sálu sídlí i expozice českého vinařství s degustační místností.
0 komentářů
přidat komentář

Související články