V kasárnách v Písku vznikne příští rok domov pro seniory

Vložil
ČTK
10.12.2006 23:10
Písek

Písek - V Otavských kasárnách v Písku začne příští rok vznikat domov pro seniory se zhruba 100 lůžky. Bývalou vojenskou polikliniku přestavuje soukromý investor. O budoucnosti druhého vojenského areálu ve městě zatím radnice jedná s izraelskou firmou, která vyhrála výběrové řízení. Areál by se měl stát novou městskou čtvrtí, řekl ČTK místostarosta Písku Vojtěch Bubník.

    O prodeji Otavských kasáren na jaře rozhodlo písecké zastupitelstvo. V  příštím roce by měla začít rekonstrukce budovy na dům s pečovatelskou službou, v  níž by nový domov měli naleznout také vojenští veteráni. "Je to soukromá investice. My už teď z hlediska města kontrolujeme pouze účel. Je tam jen podmínka, co z toho má vzniknout," uvedl Bubník.
    Areál Žižkových kasáren by se podle představ vedení Písku měl proměnit v novou městskou čtvrť s obchody, byty i zázemím pro střední nebo vysoké školy. "Zatím jednání stále probíhají, myslím si, že jsme na dobré cestě. Samozřejmě se dolaďují některé detaily, které spočívají v záměrech investora a požadavcích města, které někdy nejsou úplně totožné," řekl Bubník.
    Investor by měl za stovky milionů korun opravy stihnout do deseti let. Písek chce pomoci vybudováním infrastruktury z městské pokladny a dotacemi. "Trváme na tom, aby byly zachovány uliční čáry, které budou pokračovat s městem, aby tam vznikly byty a nebylo to vylidněné nákupní centrum," dodal Bubník. Investor podle něj zájmy města respektuje, město naopak počítá s tím, že bez komerčních objektů je pro společnost investice nevratná.
    Písek už dříve převzal také kasárna v Purkraticích a muniční sklad v  Oldřichově. Polovinu kasáren pronajalo město soukromému podnikateli za 600.000 Kč ročně. O muniční sklad neprojevil nikdo zájem. Budovy, které jsou v  dezolátním stavu, proto město nechalo zbourat. Nevyužitá plocha bývalého skladu nyní slouží k hraní paintballu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články