V historickém areálu Perštýn v Litomyšli bude stát supermarket

Vložil
ČTK
12.08.2019 07:55
Litomyšl

Litomyšl - V historickém areálu Perštýn v Litomyšli bude stát supermarket Lidl. Barokní sýpka zůstane zachována, o jejím využití zatím není rozhodnuto. V místě vznikne po dohodě se zástupci města pouze obchodní dům, ne klasické obchodní centrum, uvedl starosta Daniel Brýdl (Generace 89).


"Občané se tak nemusí bát, že by se vylidnilo náměstí a místní obchodníci přišli o práci, což se po městě povídá," uvedl Brýdl.

Radnice se s investorem, kterým je společnost Agile, dohodla, že vypíše architektonickou soutěž na podobu stavby, která má respektovat okolní zástavbu a historický ráz lokality. Podobný přístup volila v minulosti i u supermarketu Billa. Město nechalo před časem zpracovat studii, jak by měl v budoucnu areál Perštýn vypadat.

"Historická sýpka určitě zůstane a společně s městem budeme hledat zdroje na rekonstrukci a její případné nové využití," uvedl jednatel společnosti Agile Miroslav Hospůdka. Lidl by se mohl začít stavět příští léto a na konci roku 2020 by se mohl otevřít.

Perštýn je areál o rozloze téměř 8000 metrů čtverečních, který nechali v 16. století vybudovat šlechtici z rodu Pernštejnů. V roce 1661 vyhořel a byl přestavěn. Je to jediný oficiální brownfield v Litomyšli, je v databázi chátrajících a nevyužívaných objektů agentury pro podporu podnikání CzechInvest.
0 komentářů
přidat komentář