V Chomutově začne v září fungovat nové kino

Vložil
ČTK
12.07.2011 19:40
Chomutov

Chomutov - Na začátku září začne v chomutovské čtvrti Zadní Vinohrady fungovat nové kino se dvěma sály. Je součástí nového kulturního centra, které město vybudovalo za 139 milionů korun a nyní stavbu přejímá, řekl dnes na tiskové konferenci vedoucí odboru rozvoje, investic a majetku města Petr Chytra. Město na stavbu získalo evropskou dotaci, která pokryla více než polovinu nákladů.

    Větší kinosál má kapacitu 220 míst, druhý je zhruba poloviční velikosti. Kino je podle Chytry vybavené 3D technologií, která umožňuje i satelitní příjem různých přímých přenosů. Vedle filmů by se zde měly promítat i přenosy různých koncertů a dalších kulturních akcí.
    Přesné datum zahájení provozu kina, kterému obyvatelé města dali v anketě název Svět, není ale ještě stanoveno. Promítat prý začne v průběhu září, kdy začíná i kulturní sezona.
    Kulturní centrum netvoří jen kino. Je v něm i zázemí pro personál a tři klubovny, které bude využívat několik neziskových organizací. Zázemí zde má najít i klub hráčů billiardu a k dispozici bude i bar. Součástí vybudování centra byla i nová výměníková stanice a parkoviště pro návštěvníky.
0 komentářů
přidat komentář