V Chomutově se zřítila konstrukce střechy, zranila čtyři dělníky

Vložil
ČTK
22.10.2011 20:40
Chomutov

Chomutov - V Chomutově se dnes dopoledne zřítila konstrukce střechy na stavbě relaxačního centra. Zranila čtyři muže, tři lehce a jednoho těžce, řekla ČTK policejní mluvčí Alena Romová. Všichni skončili v nemocnici. Na místě neštěstí zasahovali hasiči, záchranáři a policie.

    Policisté přijali hlášení o neštěstí v 10:20. Z preventivních důvodů místo kontrolovalo několik psovodů se speciálně vycvičenými psy, aby se vyloučilo, že pod zřícenou střechou někdo zůstal. "Sutiny prohledali čtyři psi a nikoho nenašli," uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.
    V areálu se zřítila střecha o rozměrech asi 15 krát 25 metrů. Sutiny v budově jsou vidět okny. Psovodi i hasiči už odjeli, odpoledne začalo vyšetřování okolností pádu střechy. Na místo také dorazil těžký jeřáb.
    Zraněné dělníky záchranná služba odvezla na chirurgii v chomutovské nemocnici. "Tři byli ambulantně ošetřeni s lehčími poraněními a poté propuštěni," řekl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Vážně zraněný muž zřejmě skončí na jednotce intenzívní péče. Podle Romové má poranění na hlavě. Mluvčí dodala, že policisté případ vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti.
    Rozestavěné relaxační a oddychové centrum v Chomutově vzniká v místě bývalých kasáren naproti zimnímu stadionu. Jeho součástí má být bazén a další vodní atrakce. Radnice projekt financuje prostřednictvím evropských zdrojů.
0 komentářů
přidat komentář