V Berouně finišuje výstavba skateparku

Vložil
ČTK
07.10.2009 13:00
Beroun

Beroun - V Berouně se dostala do finále dlouho odkládaná výstavba skateboardového parku za více než pět milionů korun. Dokončení se předpokládá v polovině měsíce a otevření na přelomu října a listopadu, řekl dnes novinářům místostarosta Tomáš Havel (ODS).
    "Jsou hotové přístupové komunikace, dodělává se oplocení, dokončují se z hlediska celé plochy poslední části," uvedl.
    Na výstavbu chtělo město původně získat peníze z Evropské unie. To se ale nakonec ukázalo jako nereálné, a radnice se proto rozhodla, že peníze na skatepark uvolní z městského rozpočtu. "Ta stavba je až překvapivě velká. Bude to podle projektanta i lidí, kteří ho staví, zřejmě jeden z nejlepších skateparků tohoto typu v republice," tvrdí místostarosta.
    Město podle něj plánuje na slavnostní otevření celodenní exhibiční program s hudbou, při němž se představí berounský rodák a jeden ze současných nejlepších českých profesionálních skateboardistů Tomáš Vintr.
    Původně se uvažovalo o tom, že skatepark vznikne pod dálničním mostem. Přes tento pozemek ale vedou inženýrské sítě, nachází se v blízkosti berounského finančního úřadu a v jeho okolí se pohybuje velké množství lidí. Nakonec se radnice rozhodla, že areál vybuduje u řeky Litavky v sousedství bývalého cukrovaru, nyní pivovaru Berounský medvěd.
    Nezastřešený skatepark má simulovat prostředí městské ulice. Příznivci tohoto sportu by tak měli ušetřit dřevěné lavičky a mramorové obložení ve městě. Areál bude oplocený a podobně jako berounská dětská hřiště se bude na noc zamykat. Sportoviště na ploše 40 krát 19,5 metru využijí jak skateboardisté a in-line bruslaři, tak jezdci na kolech BMX.
    Obliba skateparků ve středních Čechách v posledních letech roste. Hřiště s překážkami mají prakticky všechna větší města. Jsou například v Nymburku, Kolíně, Čáslavi, Bělé pod Bezdězem, Mělníku, Neratovicích, Mnichově Hradišti, Voticích nebo Příbrami.
0 komentářů
přidat komentář