V Berouně chystají výstavbu nového domova pro seniory

Vložil
ČTK
03.03.2009 12:10
Beroun

Beroun - V Berouně by měl vzniknout nový domov pro seniory s kapacitou téměř 80 míst. Výstavba si vyžádá přes 132 milionů korun a měl by ji financovat kraj, který by také zařízení provozoval. ČTK to sdělila mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.

    Zařízení má vyrůst na pozemku mezi Technickými stavbami Beroun a sídlem Hasičského záchranného sboru. Vedle ubytovací části a kuchyně s jídelnou v něm bude i ordinace lékaře, rehabilitace, kadeřnictví, knihovna s čítárnou a kaple. Projekt počítá s osmnácti jednolůžkovými a třiceti dvoulůžkovými pokoji, celkem tak bude možné v domově ubytovat 78 žadatelů.
    Město má připravenu projektovou dokumentaci i stavební povolení. Projekt ale ještě musejí posvětit zastupitelstva města i kraje. Berounští zastupitelé budou 9. března projednávat způsob převodu pozemku na výstavbu domova důchodců a 13. března se možností převzetí připravené stavby včetně projektu a stavebního povolení bude zabývat i krajské zastupitelstvo.
    Seniorům zatím v osmnáctitisícovém městě slouží domy s pečovatelskou službou v ulici Na Klášteře a na třídě Míru a Domov penzion pro důchodce Beroun v ulici na Parkáně.