V Bečově byl po letech zpřístupněn letohrádek Komtesa

Vložil
ČTK
12.06.2016 18:00
Praha

Bečov nad Teplou (Karlovarsko) - V Bečově nad Teplou se po letech poprvé veřejnosti otevřel letohrádek Komtesa. U příležitosti Noci kostelů si mohli návštěvníci prohlédnout soukromou kapli Eleonory Beaufort-Spontin i další prostory objektu, kteří se jeho správci snaží obnovit. V příštích letech by mohla Komtesa opět sloužit k ubytování, řekla ČTK správkyně objektu Alena Švehlová.


"Po několika letech poprvé je Komtesa opět zpřístupněna. Je to tedy zatím takový ... syrový stav toho objektu, protože probíhá rekonstrukce. Objekt je v současnosti ve velmi špatném stavu, ale doufáme, že se to brzy změní," řekla Švehlová.

Oprava letohrádku Komtesa bude nyní pokračovat rekonstrukcí prvního podlaží, které by mohlo být pro návštěvníky zpřístupněno již příští rok. "V budoucnu bychom chtěli, aby Komtesa mohla opět sloužit svému původnímu účelu - tedy jako rekreační objekt," doplnila Švehlová.

Letohrádek Komtesa vznikl v roce 1928 ve stylu alpské architektury. V 50. letech 20. století budova vyhořela a po rekonstrukci v roce 1975 byl objekt využíván jako rekreační středisko pro dětské tábory. V posledních letech ale nebyl objekt udržován a chátral, s jeho záchranou začala skupina dobrovolníků v roce 2014.

Bečov nad Teplou se do Noci kostelů zapojil letos vůbec poprvé. Kromě kapličky na Komtese mohli návštěvníci zavítat i do kostela sv. Jiří a také do zámecké kaple sv. Petra nebo do běžně nepřístupné hradní kaple Navštívení Panny Marie. Právě v hradní kapli byl po 2. světové válce posledními majiteli zámku ukryt vzácný relikviář sv. Maura.
0 komentářů
přidat komentář