Ústí nad Labem má novou městskou architektku, zaměří se třeba na sídliště

Vložil
ČTK
08.06.2023 08:00
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Ústí nad Labem má od 1. června novou městskou architektku. Samospráva s Barborou Havrlovou, která uspěla ve výběrovém řízení, uzavřela smlouvu na dobu neurčitou. Architektka se zaměří například na revitalizaci sídlišť nebo městský mobiliář. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Romana Macová.


Obecně má Havrlová na starost spolupráci při zpracování strategických, urbanistických a územně rozvojových dokumentů a jejich tvorbu. Dále se na architektku mohou obrátit příspěvkové organizace či odbory města s žádostí o odbornou radu při řešení problémů z oblasti urbanismu a rozvoje města. Aktuálně se architektka podle Macové věnuje městskému mobiliáři. Na starost má také aktualizaci webu vysokorychlostní trati, a to po obsahové i grafické stránce, odpovědnost ponese i za komunikaci s vítězem mezinárodní krajinářsko-urbanisticko-architektonické soutěže na podobu jezera Milada.

O zřízení oddělení kanceláře architekta města pod kanceláří primátora Petra Nedvědického (ANO) rozhodla rada letos v lednu. V minulém volebním období prosazovalo opoziční PRO! Ústí zřízení příspěvkové organizace kanceláře architekta města. Kvůli tomu, že proti hlasovaly ANO a ODS, tehdy hnutí PRO! Ústí vypovědělo koaliční smlouvu.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Luigi
Ludvar
08.06.23 11:39
zobrazit všechny komentáře