U rehabilitačního sanatoria Lázní Darkov vznikla promenáda

Vložil
ČTK
14.08.2019 07:55
Karviná

Karviná – Mezi budovami A a B Rehabilitačního sanatoria Lázní Darkov v Karviné-Hranicích vznikla lázeňská promenáda. Dříve tam byla travnatá plocha, lázně tam vybudovaly park se zpevněným povrchem, květinovými záhony a lavičkami. Je tam i nové osvětlení. Lázně to stálo zhruba 2,8 milionu korun, řekla novinářům generální ředitelka Lázní Darkov Pavlína Filipi.


"Máme velké rozsáhlé lázeňské parky, které jsou plné stromů, ale takovouhle kolonádu s kytkami a s obrazci, jaké jsou v Luhačovicích, 'Mariánkách' nebo ve Františkových Lázních, jsme neměli, takže jsme ji dobudovali," řekla Filipi.

Populace podle ní stárne a pro řadu pacientů či návštěvníků lázní už je obtížné chodit do vzdálenějších míst parku. "Víme, že nám řada klientů dozadu k tenisovým kurtům už nedojde. Dříve tam byl velký trávník, kde pobíhala zvěř a žilo si to vlastním životem. Zkrátili jsme tím cestu k autobusové zastávce, kterou ještě na náklady lázní budeme dělat do konce roku," řekla ředitelka.

Lázně podle ní v posledních letech investovaly hlavně uvnitř budov, proto chtěly něco vylepšit i venku. "Projekt byl udělaný před dvěma lety. Vyřizovali jsme povolení a letos jsme zjistili, že nám na to peníze v rozpočtu zbyly," řekla Filipi.

Lázně Darkov se zaměřují na léčbu pohybového a nervového ústrojí. Jejich majitelem je miliardář Zdeněk Zemek, který vlastní mimo jiné také lázeňské komplexy v Luhačovicích, Mariánských Lázních, Velkých Losinách a v Ostrožské Nové Vsi.
0 komentářů
přidat komentář

Související články