U metra C Opatov vznikne velkoformátový obraz fauna a flora

Vložil
ČTK
14.10.2020 17:45
Praha


Praha – Nouzový výstup ze stanice pražského metra C Opatov ozdobí velkoformátový obraz Flora a fauna od výtvarníka Ondřeje Vyhnánka. V anketě dopravního podniku (DPP) a Prahy 11 si jej vybralo 509 z 1491 hlasujících. Plocha, kterou tzv. mural art pokryje, je zhruba 280 m². ČTK to dnes sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Podnik chystá vyzdobit velkoformátovými obrazy také další stanice metra. V minulosti se již objevil u metra C Vltavská.


"Murál Opatov je sice z pohledu celkové rekonstrukce stanice metra drobnost, pro cestující směřující k Centrálnímu parku však půjde o výrazný vizuální prvek," uvedl radní Prahy 11 Martin Duška (Piráti).

Na zhotovení díla bude třeba asi 110 litrů fasádních barev, tónovací barvy a stovky kusů sprejů v různých odstínech. Samotné vytvoření obrazu by mělo začít poslední říjnový týden. "Potrvá do konce letošního listopadu v závislosti na počasí. Hotové dílo bude odhaleno současně se zprovozněním modernizované stanice metra Opatov a nových výtahů, které zde DPP buduje," uvedla Řehková.

Mezi návrhy, o kterých lidé hlasovali, byl obraz připomínající staré jeskynní malby nebo současná abstrakce vytvářená sprejem. Třetím návrhem byl obraz složený z fragmentů, které vytváří větší celek, a čtvrtým obraz s florou a faunou, který zvítězil.

Další obdobná velkoplošná díla plánuje město s DPP v projektu Umění pro město do konce letošního roku také u stanic metra Bořislavka, Černý Most, Nové Butovice a Vltavská a na zeď u autobusové zastávky Spořilov. Umělce hledá v soutěži MuralartUM 2020. Podniku se přihlásilo 70 umělců, kteří doručili celkem 116 návrhů. Odborná komise již vybrala vítězná díla pro stanice metra Bořislavka, Nové Butovice a autobusovou zastávku Spořilov.
0 komentářů
přidat komentář

Související články