U krematoria v Brně vznikne za 42 milionů parkoviště s 80 místy

Vložil
ČTK
24.03.2021 19:40
Brno

Brno – Brno vybuduje u krematoria v Jihlav- ské ulici parkoviště s 80 místy. V tiskové zprávě to dnes uvedl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Odhadované náklady jsou 42 milionů korun. Součástí bude stavba komunikace vedoucí k tramvajové trati. Práce by mohly začít v úvodu roku 2023.


Radní dnes schválili investiční záměr na vybu- dování parkoviště naproti vjezdu do krematoria. "V současné době nabízí krematorium v ulici Jihlavská parkování přímo v areálu před budovou. Kapacity však mnohdy nestačí a lidé odstavují svá auta na nezpevněné ploše naproti vjezdu do areálu. Rádi bychom zvýšili pohodlí návštěvníků, z tohoto důvodu byl vypracován investiční záměr na vybudování parkoviště," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Důvodů pro změnu parkování je několik. "Reagovali jsme na podněty občanů a Správy hřbitovů města Brna. Dnes schválený záměr počítá s vybudováním 80 parkovacích míst, z nichž budou čtyři vyhrazena pro ZTP. Povrch parkoviště je navržen z distanční dlažby s obrubníky, což umožní potřebné vsakování dešťové vody," řekl Hladík.

Kvůli velkému převýšení vznikne opěrná železobetonová zeď v délce asi 175 metrů, předpokládaná průměrná výška zdi je šest metrů. Kolem parkoviště bude zeleň. Součástí stavby bude komunikace vedoucí k tramvajové trati. "Povrch komunikace se předpokládá asfaltový v délce asi 50 metrů o šířce 4,5 metru. Komunikace bude odvodněna do přilehlé zeleně. Při výstavbě parkoviště je třeba respektovat šířkové a prostorové uspořádání výhledové stezky pro cyklisty a chodníku, které povedou v souběhu s ulicí Jihlavská. Náklady na celou stavbu odhadujeme na 42 milionů korun," doplnil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články