Turisté mohou v Olomouci vyrazit na trasu po barokních památkách

Zdroj
Alena Petrželová
Vložil
ČTK
10.05.2007 05:10
Olomouc

Olomouc - Návštěvníci Olomouce mohou se zahájením turistické sezony vyrazit na novou trasu zaměřenou na barokní památky Olomouce. Průvodce je provede nejen po nejvýznamnějších památkách z této doby ve městě, ale s  návštěvníky zamíří i do unikátního Arcidiecézního muzea. ČTK to dnes řekl vedoucí odboru vnějších vztahů a informací olomoucké radnice Josef Línek.
    "Olomouc je plná památek, ale pro návštěvníka je někdy těžké si vybrat. Připravili jsme proto takový tip, co je ve městě nejzajímavější a nejvzácnější," uvedl Línek.
    S průvodcem mohou turisté vyrazit od informačního centra na Horním náměstí. V rámci trasy s názvem Barokní Olomouc navštíví Sloup Nejsvětější Trojice zapsaný na seznam památek UNESCO, půjdou po stopách barokních stavitelů zdejšího souboru kašen, seznámí se s historií barokních domů a svou cestu ukončí za branami Arcidiecézního muzea, které je svými sbírkami ojedinělé v republice. "Prohlídka je určena pro pět a více osob. Celá prohlídka trvá celkem dvě hodiny. Letáčky k trase najdou lidé v informačním centru a v  hotelích," doplnil vedoucí odboru. Dodal, že vstupné na dvouhodinovou prohlídku činí 165 korun, ve skupině nad 20 osob je cena 40 korun.
    Pokud chtějí návštěvníci Olomouce vyrazit po tamních památkách bez průvodce, mohou si na informačním centru zdarma vypůjčit audioprůvodce s mapkou a trasu si projít sami.
    Turisty se k návštěvě památek snaží nalákat i ostatní města v  Olomouckém kraji. Například v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku od začátku května mohou návštěvníci využít zdarma služeb dvou průvodců, kteří je provedou po památkách tamní městské památkové rezervace. Návštěvníci a obyvatelé Šumperku se budou moci od června zase seznámit s místy spojenými s čarodějnickými procesy či významnými objekty, díky nimž město získalo na konci 19. století přídomek Malá Vídeň. Radnice připravuje dva nové okruhy, po nichž zájemce provedou zkušení průvodci.
0 komentářů
přidat komentář