Teplice vypíšou zakázku na stavbu zimního stadionu

Zdroj
Tereza Malecká
Vložil
ČTK
27.06.2016 08:15
Teplice

Teplice - V Teplicích by měl být zhruba do dvou let nový zimní stadion. Rada města vypíše v létě veřejnou zakázku, která předpokládá maximální cenu 155 milionů korun bez DPH. Město se pokusí na sportoviště získat dotaci, stadion ale postaví, i kdyby ji nezískalo, řekl ČTK primátor Jaroslav Kubera.


Padesátitisícové lázeňské město je jediným srovnatelně velkým městem na severu Čechy, které nemá krytou ledovou plochu. Stadion by měl vzniknout vedle sportovní haly. Původní odhady uváděly náklady ve výši 100 milionů korun, podle projektové dokumentace ale budou vyšší. Pro město je strop 155 milionů korun bez DPH. "My to dáme jako limit, a myslíme si, že to vítězná firma udělá za menší peníze, než je dané. My zásadně vyřazujeme všechny firmy, které překročí to, co jsme řekli, že je pro nás přijatelné," řekl ČTK Kubera.

Projekt prodražilo například rozšíření zázemí pro sportovce. Navíc nepůjde jen o stadion jako takový. "Je to několik staveb, kromě zimního stadionu i parkoviště, překládka kanalizací a další stavby, které jsou s tím spojené," uvedl Kubera.

Zadávací řízení na veřejnou zakázku vypíše rada města 1. srpna. Kdy se začne stavět, se podle Kubery odhadnout nedá. "My bychom rádi, aby se letos začalo. Aby se začaly dělat ty přípravné práce," řekl primátor. Plánovaný termín dokončení je 31. srpen 2018, zakázku a následnou stavbu ale mohou zbrzdit případná odvolání neúspěšných uchazečů.

Radnice se pokouší získat i státní dotaci. "My bychom rádi, máme rozjednáno s ministerstvem školství, ale ta dotace je velmi nejistá," uvedl Kubera. Stadion město postaví, i když dotaci nedostane. "My na to máme," doplnil primátor.

Původní zimní stadion sloužil od 70. let do roku 2010, kdy místní hokejisté začali využívat stadion v nedaleké Bílině. Ruiny stavby koupila společnost teplického podnikatele Jaroslava Třešňáka. Budovu nechala zbourat.
0 komentářů
přidat komentář