Tenisový klub chce v centru Pardubic stavět novou správní budovu

Pardubice - Tenisový klub LTC v Pardubicích, který má sportoviště v historickém centru města, chce postavit novou správní budovu za 30 milionů korun. Rád by to stihl za čtyři roky, ke stému výročí Pardubické juniorky, tradičního mistrovství staršího dorostu. ČTK to řekl předseda klubu Petr Beneš.

Starý objekt už je nevyhovující. Byl postavený před desítkami let z unimobuněk. Třípatrový objekt má 28 dílců. Dole je bufet, garáž, místo pro správce. Nahoře je masérna, kanceláře a terasa. Podle zástupců klubu budova dosluhuje.

Klub má hotový návrh od pardubických architektů Ondřeje Teplého a Veroniky Malečkové. Má dvě nadzemní podlaží a například půlkulatá okna, aby zapadala do historické části města. Funkce by budova měla plnit stejné jako dosud, poskytnout zázemí pro správce, bufet, masérnu či kanceláře. O záměru informovala pardubická MF Dnes

"Celý areál se nachází u zámku v památkové zóně, jakékoliv stavební plány jsou problematické," řekl Beneš. Nakonec se podle něj podařilo vyhovět památkářům i pravidlům územního plánu, dodal.

Projekt by tenisté chtěli uskutečnit do čtyř let, kdy se koná Pardubická juniorka a má sté výročí. Náklady jsou ale vysoké a sami to nezvládnou, hledají proto podporu u Pardubického kraje a Pardubic a také chtějí požádat o dotaci Národní sportovní agenturu.

"Už jenom zhotovení projektové dokumentace stálo půl milionu korun. Počítáme, že milion korun dáme ze svých zdrojů. A také bychom rádi získali od města Pardubice finanční zápůjčku, kterou poskytuje sportovním klubům," řekl Beneš.

Klub existuje od roku 1922, nejdříve měl pronajaté dvorce Na Olšinkách, od roku 1924 má postavené kurty u zámku.
0 komentářů
přidat komentář