Tachov dokončil stavbu venkovního koupaliště za 50 milionů Kč

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
10.01.2012 21:00
Tachov

Tachov- Po pěti letech mají občané třináctitisícového Tachova znovu venkovní koupaliště. Nebudou už tak muset přes léto chodit do krytého bazénu, jezdit 15 kilometrů do Plané, na rybníky nebo do Bavorska. Stavba za asi 50 milionů Kč už je hotova, zkušební provoz se zahájí v červnu, řekl ČTK starosta Tachova Ladislav Macák. Zajistit lidem co nejrychleji venkovní koupání je prioritou města.

    "Od listopadu je bazén napuštěný, těsnost je zatím bez problémů," dodal Macák. Na jaře se ještě znečištěná voda vymění. Povolení ke startu koupání dá stavební a další úřady. Vodu budou přihřívat sluneční kolektory ze střechy plavecké haly, takže se koupací sezona prodlouží nejméně do konce září. Dvě třetiny kapacity kolektorů jsou na venkovní bazén, třetina stačí na vnitřek. Tepla je až až; vyhříváme vnitřek a lidi si skoro stěžují, jak vařící je voda ve sprchách, uvedl.
    "Bazény včetně dětského, šatny a sociální zařízení už jsou kompletně hotové. Atrakce už jsou osazené, ale ty, které by se mohly ztratit, se tam zatím nedávají. Na jaře dokončíme jen osázení teras stromy a keři a trávník," řekl Macák. Náklady by měly být nižší než plánované, a tak by se mělo ještě podařit vybudovat uvnitř vířivky.
    K atrakcím nepravidelného nerezového bazénu bude patřit tobogán, skluzavky, protiproudy a "deštníky". Součástí budou například i terasy s lehátky pro opalování. Právě kvůli atrakcím místní dosud jezdili do bavorského Weidenu a Sibyllenbadu. Na okolní rybníky, například Březák a Labuťák, lidi neradi chodí, protože se tam krmí ryby a voda není ideální, uvedl Macák.
    Akvapark vyrostl vedle krytého bazénu na rozlehlém sportovním areálu. Na starém venkovním koupališti, které bylo před pěti lety zrušeno kvůli havarijnímu stavu vany, vyrostou sportoviště, jež zatím ve městě chybějí. "Vana se zasype a budou tam hřiště na plážový fotbal a volejbal, autokemp, ubytovna a restaurace," dodal Macák. Část plochy nabídla radnice tenisovému oddílu, aby si tam postavil halu.
    Díky velkým investicím do sportu a rekreace se příhraničnímu Tachovu daří udržovat už několik let výrazné procento dětí a mládeže u sportu. Atrakce zabraňují většímu odlivu lidí do vnitrozemí. V obřím areálu je sportovní hala, fotbalová hřiště, zimní stadion, střelnice a lukostřelba, bowling, kurty na tenis a squash, lyžařský svah, který v létě využívají bikrosaři, a pod vlekem in-line dráha.
0 komentářů
přidat komentář