Studie navrhuje u Barrandova park na ploše 20 hektarů

Vložil
ČTK
12.04.2017 18:30
Praha

A69 - architekti

oto: Aktron / Wikimedia Commons
Praha - Vznikající územní studie navrhuje u sídliště na Barrandově dvacetihektarový park podobný Ladronce v Praze 6. Stanovuje také hranici zástavby, doporučuje blokovou zástavbu. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Platný územní plán s výstavbou na pozemcích, které jsou zatím využívané jako pole, počítá.


Studie, kterou pořizuje městská část a požadavky do ní doplňují i hlavní město a Institut plánování a rozvoje (IPR), není pro budoucí investory závazná. Stavební úřad by ji ale neměl při svém rozhodování zcela pominout. Podle Prahy 5 má studie zabránit nekoncepční a živelné zástavbě.

"Zásadním bodem studie je i to, že navrhuje kompaktnější výstavbu do bloků, ovšem ve prospěch zmenšení zastavitelných ploch a naopak vzniku rozsáhlého parkového řešení, které naváže na Prokopské údolí," uvedla Šmídová. Materiál by měl také jasně definovat linii, kde končí město a začíná příroda. Podél parku návrh počítá s kolonádou s kavárnami a restauracemi.

"Územní studie je v pracovní fázi. Jedná se pouze o koncept renomovaných urbanistů, nad nímž se vedou a nadále povedou odborné diskuse. Městská část není ztotožněna s řadou pracovních návrhů, v žádném případě proto nejde o finální verzi. Konečná verze může být zcela odlišná," uvedl starosta Pavel Richter (TOP 09).

Studie řeší budoucnost výstavby, dopravy i infrastruktury. Na jaře 2016 ji začal zpracovávat ateliér A69, aktuálně návrh projednávají výbory městské části, vyjadřovat se budou i hlavní město a IPR. Poté budou architekti zapracovávat jejich připomínky.

Návrh počítá i s možností staveb na Trnkově náměstí. Tam je nyní dětské hřiště, za jehož zachování už začala vznikat petice. Jeho případný zánik by vadil i smíchovské radnici. Město počítá také s prodloužením tramvaje ze smyčky Sídliště Barrandov do Slivence.

Panelové sídliště bylo na Barrandově postaveno v 80. letech minulého století. Zástavba navázala na západě na původní filmové ateliéry a vilovou čtvrť. Sídliště je od původního Barrandova odděleno čtyřproudou výpadovkou K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most. V roce 2003 propojila sídliště s centrem města tramvajová trať.
0 komentářů
přidat komentář

Související články