Střecha Horáckého stadionu Jihlavy podle statika vydrží tři roky

Vložil
ČTK
04.09.2019 20:20
Jihlava

Jihlava – Na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě se může hrát hokej až do konce sezony 2021/2022. V dnešní tiskové zprávě to uvedla radnice s odkazem na nejnovější statický posudek střechy. Užívání sportoviště je ale podmíněné zpřísněným režimem. Podle loňského posudku mělo provozování sta- dionu kvůli dožívajícímu zastřešení skončit do dubna 2020. Jihlava plánuje, že nahradí starý stadion multifunkční arénou, její stavba by mohla začít na podzim 2021.


Aby mohlo město nechat stadion v provozu další tři roky, musí zajistit stálé sledování a prohlížení střechy a v zimě kontrolu zatížení sněhem. "V letošním roce je také nutné specialistou posoudit, zda povrchová ochrana ocelové konstrukce střechy může dožít do konce hokejové sezóny 2021/2022 anebo je nutné zajistit nápravné opatření," uvedl jihlavský radní David Beke (ODS), který se stará o přípravu stavby nové arény.

Horácký zimní stadion, na němž hraje domácí zápasy hokejový klub Dukla, byl slavnostně otevřen v závěru roku 1955. Záměr na stavbu multifunkční haly na jeho místě schválili jihlavští zastupitelé loni v prosinci. Jde o stavbu s předpokládanými náklady do 750 milionů korun. Radnice na ni v dubnu vyhlásila architektonickou soutěž.

Od roku 2012 už střechu stadionu zkoumali statici popáté. Loňská prohlídka se podle radnice týkala hlavně zkoušek, měření a popisu zjištěných vad, které byly následně opraveny. Letošní prohlídka byla podrobnější, uvedli zástupci města.

"Při prohlídce byla použita speciální plošina, která zajistila přístup k dosud nedostupným uzlům konstrukce," uvedl Ondřej Stránský z městského odboru správy realit. Souhrnem nových zkoušek a měření a údajů z předchozích posudků podle něj město získalo technické informace prakticky o celé konstrukci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články