Stavební úřad zahájil řízení kvůli bourání vily na Vinohradech

Vložil
ČTK
03.12.2018 18:20
Praha

Vinohrady


Praha - Stavební úřad Prahy 10 zahájil správní řízení v případu nepovoleného bourání památkově chráněné vily na Vinohradech. ČTK to sdělila starostka městské části Renata Chmelová (koalice Vlasta), která byla na stavbě dnes ráno přítomna. Úředníci podle ní nařídili stavbu zajistit a další jednání, která jsou neveřejná, se budou odehrávat na úřadu městské části. Na bourání v pátek odpoledne upozornil radnici anonymní telefonát.


Chmelová upozornila, že nyní je věc v kompetenci stavebního úřadu. Ten spadá pod rozšířenou působnost státní správy a politická reprezentace Prahy 10 tak na další postup nemá přímý vliv. "Je to výkon státní správy, je to neveřejné a já jako starostka u toho být nemůžu," řekla. Dodala, že radnice dnes k případu po dohodě se stavebním úřadem pravděpodobně zveřejní další informace.

Dům se nachází ve vinohradské vilové čtvrti v ulici Na Šafránce. Podle radnice není součástí loni v únoru vydaného územního rozhodnutí a stavebního povolení demolice budovy. Měla být pouze postupně přestavena. Stavebníkem je firma AWM Bohemia CZ.

Chmelová o víkendu uvedla, že podle stavebníka se v domě objevily praskliny a krovy střechy byly ztrouchnivělé. Za zbourání vily bez povolení hrozí až dvoumilionová pokuta. Deník N uvedl, že vila se v minulosti nabízela k prodeji za 49 milionů korun. Starostka Chmelová chce tlačit na to, aby majitel uvedl objekt do původního stavu.

Dům z roku 1921 v kolonii Svépomoc od architekta Františka Alberta Libry se nachází na území pražské památkové zóny Vinohrady, Žižkov, Vršovice. Podle katastru nemovitostí patří společnosti AWM Bohemia CZ, která má sídlo v pražských Kbelích. V předmětu podnikání má provádění a odstraňování staveb a nakládání s nebezpečnými odpady. Na přestavbě podle Deníku N pracuje společnost Hipoz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články