Stavbami Vysočiny jsou oddělení policie, fotbalové kabiny a úpravy železnice

Vložil
ČTK
14.06.2022 09:50
Pacov

3K Architects: Fotbalové kabiny v Sobíňově, 2021

Pacov (Pelhřimovsko) – Stavbami Kraje Vysočina za rok 2021 se staly nová budova obvodního policejního oddělení ve Velkém Meziříčí, úpravy na železnici ve Žďáru nad Sázavou a přestavěné fotbalové kabiny v Sobíňově na Havlíčkobrodsku. Sobíňovské kabiny dostaly také cenu veřejnosti a cenu hejtmana kraje. Hodnoceno bylo 16 novostaveb a rekonstrukcí.


Do soutěže bylo možné přihlásit stavby na území kraje, které byly zkolaudované nebo uvedené do zkušebního provozu od ledna 2020 do letošního dubna. Výsledky jubilejního 20. ročníku včera zveřejnili pořadatelé v Pacově.

Nová budova obvodního oddělení Policie ČR ve Velkém Meziříčí dostala titul Stavba roku kraje mezi občanskými stavbami. Podle odborné komise to je moderní administrativní budova s kvalitním dispozičním a provozním řešením.

Přestavba fotbalových kabin TJ Sokol v Sobíňově byla nejlépe hodnocená v kategorii staveb pro sport. Od komise dostala titul za neotřelé pojetí. Kabiny byly postavené u hřiště místo původního zázemí, které muselo být zbourané kvůli technickému stavu.

Přehlídku stavebních realizací pořádá spolek Stavba Vysočiny ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) a Krajem Vysočina. Individuální ceny ČKAIT a Svazu podnikatelů ve stavebnictví dostala oprava větrného mlýna v Třebíči, tato technická památka patří městu.

Za 20 let se soutěže zúčastnilo 398 realizací. Titulů Stavba roku kraje bylo podle pořadatelů uděleno 86. Minulý rok se stavbami kraje staly vybudovaná sportoviště v Novém Městě na Moravě a v Třebíči, expozice hradu Roštejn poblíž Telče a silniční obchvat Velkého Beranova na Jihlavsku. Odborníci vloni hodnotili 18 staveb.
0 komentářů
přidat komentář