Stavba komunitního centra v Třebíči by mohla začít na jaře 2018

Vložil
ČTK
04.11.2016 12:25
TřebíčTřebíč - Na jaře roku 2018 by mohla začít rekonstrukce chátrající secesní budovy bývalého třebíčského kina Moravia. Záleží to však na tom, zda město dostane dotaci z evropském programu IROP, o kterou požádalo minulý týden. Jinak bude podle starosty Pavla Janaty (KDU-ČSL) nuceno hledat jiné zdroje. V budově by podle plánu radnice mělo vzniknout komunitní centrum s klubovnami a sálem pro činnost městských spolků a nejrůznějších zájmových organizací.


"Objekt potřebuje zásadní stavební úpravy, budova už delší dobu chátrá. Je třeba mimo jiné odstranit nevhodné příčky a další konstrukce, vyměnit technické sítě a pojetí přizpůsobit potřebám komunitního centra,"
řekl ČTK radní Pavel Heřman (volba "TR").

O tom, zda město se žádostí uspělo, bude vědět začátkem roku 2017. Pak by se okamžitě začalo pracovat na pořízení projektu a začátkem roku 2018 by mohla začít rekonstrukce. "Oprava bude mít předpokládané náklady zhruba 45 milionů korun. Dotace může dosáhnout maximálně 20 milionů korun, zbytek doplatí město z rozpočtu," dodal Heřman.

Kino Moravia, které bylo nejstarším biografem v Třebíči, ukončilo před deseti lety činnost kvůli nízké návštěvnosti. Ve městě s 36.400 obyvateli zůstalo pouze modernější kino Pasáž. Budovu starého kina se město pokoušelo prodat. Jednoho soukromého investora, jenž za ni nabídl devět milionů korun, už před několika lety schválilo městské zastupitelstvo. Na svůj záměr ale nezískal úvěr a kupní smlouvu nakonec nepodepsal.
0 komentářů
přidat komentář

Související články