Stát opět nabízí k prodeji zámek v Načeradci na Benešovsku

Vložil
ČTK
07.10.2019 08:10
Načeradec


Načeradec - Stát po osmi neúspěšných dražbách opět nabízí k prodeji zámek v Načeradci na Benešovsku. Minimální cena byla snížena na 12 milionů korun, v pořadí již devátá dražba se uskuteční 23. října v Benešově. Na svém webu o tom informoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.


Při posledním pokusu o prodej památky 10. září bylo nejnižší podání 13,5 milionu korun, žádná nabídka ale nepřišla. Podobně dopadly i předchozí dražby. Stát původně za zámek požadoval nejméně 22 milionů korun. Při dalších pokusech o prodej cenu postupně snižoval. Zámek převzal do svého vlastnictví předloni od dětského domova Sedlec-Prčice jako nepotřebný majetek. Žádná státní instituce o něj neprojevila zájem, proto ho nabízí k prodeji.

Patrový objekt s jednoduchou fasádou a přilehlý anglický park jsou nemovitou kulturní památkou a nacházejí se v centru městyse. Na park navazuje ovocný sad a bývalá zelinářská zahrada a zahradnictví s dochovanými skleníky a také domkem pro personál, v němž byly částečně rekonstruovány vnitřní prostory.

Přestože není od roku 2015 využíván, je zámek podle úřadu stále v poměrně dobrém stavu. V roce 1987 řemeslníci opravili střechu, vnitřní prostory, rozvody inženýrských sítí a fasádu. V roce 2000 byla rekonstruována kotelna, topení a vzduchotechnika.

Zámek dal postavit v roce 1734 František Josef ze Starhembergu. Do konce 70. let 20. století areál sloužil jako dětský domov, poté zde byla umístěna internátní škola a později výchovný ústav.
0 komentářů
přidat komentář

Související články