Špindlerův Mlýn vypsal třetí tendr na autobusové nádraží

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
06.06.2017 09:55
Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn - Největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn v minulých dnech vypsalo třetí soutěž na dodavatele nového autobusového nádraží. Dosavadní dvě soutěže z různých důvodů skončily bezvýsledně. Stavba autobusového terminálu za nejvýše 12,5 milionu korun bez DPH by mohla začít v létě a hotová by měla být nejpozději do 12 měsíců. ČTK to zjistila na profilu zadavatele města Špindlerův Mlýn.


Špindlerův Mlýn, který v zimní i letní sezoně navštíví tisíce turistů, na moderní autobusové nádraží čeká mnoho let. Autobusy odjíždějí z nekryté asfaltové plochy na konci parkoviště u stanice lanovky Hromovka. Ve starší a současným potřebám již zcela nevyhovující budově mají cestující k dispozici jen čekárnu a řidiči malou místnost k odpočinku.

Chystaná nádražní budova má mít asi 120 metrů čtverečních a měly by v ní být toalety, čekárna, zázemí pro řidiče autobusů a dvě místnosti pro informace a drobné občerstvení. U budovy vzniknou dvě zastřešená stání autobusů pro příjezd a odjezd. V případě budoucí potřeby při zvýšení dopravy bude možné ještě dvě stání přidat, uvedl dříve pro ČTK starosta Vladimír Staruch (Pro náš Špindlerův Mlýn). Stavba vznikne na pozemcích města vedle parkoviště u Hromovky.

První soutěž na nový terminál město letos v únoru zrušilo, neboť se do ní žádná stavební firma nepřihlásila. Do druhé soutěže podaly nabídky dvě stavební firmy z Vrchlabí, ale radnice je musela ze soutěže vyloučit. Ani jedna z firem totiž nedodržela městem požadovanou maximální cenu 12,5 milionu korun. Každá z firem ji překročila o několik set tisíc korun. Podle Starucha si uchazeči zřejmě špatně přečetli zadání soutěže. Pro nyní vypsanou třetí soutěž město maximální cenu zakázky 12,5 milionu korun zachovalo.

O stavbu autobusového terminálu se radnice pokoušela již před devíti lety. Na objekt za odhadovaných 30 milionů korun se však radnici nepodařilo získat stavební povolení.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
...
Daniel John
07.06.17 11:26
zobrazit všechny komentáře