Sokolov chce po letech odkladů opravit budovu radnice

Zdroj
Pavel Peňás
Vložil
ČTK
14.01.2009 13:40
Sokolov

Sokolov - Sokolovská radnice se zřejmě dočká rekonstrukce. Budova, dostavěná v roce 1981 pro okresní výbor KSČ, je dnes už z energetického hlediska zcela nevyhovující a zásadní úpravy by potřebovaly i vnitřní prostory. Město chce do oprav budovy dát s pomocí dotací přes 120 milionů korun, řekl dnes novinářům místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák.
    "Roky jsme říkali, že nejdřív budeme investovat do věcí pro občany, do chodníků, škol a podobně a opravu radnice jsme posouvali. Nyní ale už opravdu přišel čas i na ni," uvedl Dvořák.
    Opravu rozdělilo město do dvou oddělených akcí, na opravu a zateplení pláště budovy a na vnitřní úpravy. "Chceme projekt uplatnit jak v  Regionálním operačním programu, tak požádat o dotace z programů ministerstva životního prostředí. Pokud uspějeme v ROP, budeme dělat obě části, pokud v  programu životního prostředí, tak alespoň zateplení," uvedl Dvořák.
    Na zateplení budovy, kde už většina oken netěsní, bude město potřebovat asi 35 milionů, dalších více než 80 milionů na vnitřní úpravy. Zejména výtahy jsou už na pokraji své životnosti.
    Budova městského úřadu v Sokolově za dobu své existence zatím většími opravami neprošla. Po rušení okresních úřadů a přesunu agend státní správy a samosprávy sice Sokolov upravil přístavbu budovy pro potřeby úřadu, ale na hlavní budovu se zatím nedostalo.
0 komentářů
přidat komentář