Slavnostní otevření sportovního a kulturního centra v Líbeznicích

Vložil
Tisková zpráva
03.11.2016 22:35
Atelier M1 architekti s.r.o.

Zveme Vás na slavnostní otevření nového sportovního a kulturního centra v Líbeznicích, které se uskuteční v sobotu 5. listopadu 2016 v 10 hodin.Investice za téměř 37 miliónů korun přinese obci potřebný prostor pro tělesnou výchovu žáků ve škole a zároveň zázemí pro další aktivity - od společenských večerů a plesů až po trvalé útočiště fotbalistů, skautů a stolních tenistů.

Celý projekt mohla obec realizovat díky dotaci Ministerstva financí ČR právě na rozšiřování kapacity základních škol. Z rozpočtu samotné obce Líbeznice plynulo na výstavbu tělocvičny přes 12 miliónů korun.

Autorem architektonického řešení je architekt Jan Hájek z Atelieru M1 architekti. "Snažili jsme se o to, aby budova co nejvíce odpovídala charakteru obce. Je to vlastně dřevák. Zasazení do terénu umožnilo zajistit bezbariérový přístup do obou podlaží. Objemem jde o velikou stavbu, přesto ale nekonkuruje dominantě kostela a díky volbě materiálu působí pořád měkce," uvádí autor návrhu Jan Hájek.

Napínavou část celého příběhu nové tělocvičny netvořila samotná stavba, ale už před tím také výběrové řízení na zhotovitele celé stavby. V konkurenci 10 společností zvítězila stavební firma JMA Group s.r.o. Ta poprvé kopla do země na začátku listopadu loňského roku.

Samotné slavnostní otevření Chrupavky se odehraje v sobotu 5. listopadu v 10 hodin. Následovat bude Den otevřených dveří a ve 13 hodin by měl do Líbeznic dorazit Antonín Panenka a také herečka Bára Štěpánová. Začne unikátní turnaj Líbeznice open - soutěž v malé kopané mezi líbeznickým týmem a sestavou poskládanou z uznávaných českých architektů. Slavnostní křest tělocvičny tak bude mít i zcela sportovní část. "Schopnosti některých hráčů z řad vedení obce slibují skutečně atraktivní zážitek," podotýká sebekriticky starosta obce.Náklady na stavbu budovy
36.377.580,- Kč včetně DPH

Čas výstavby
11/2015 - 10/2016

Hlavní projektant
Ing. arch. Jan Hájek, Atelier M1 architekti s. r. o.

Čím je budova Na Chrupavce unikátní?
Dřevostavba s konstrukcí z lepených vazníků o rozponu 17 m
Obklad z přírodního modřínu na vnější fasádě budovy
Akusticky řešené vnitřní prostory
Výtvarné řešení celé budovy s výraznou barevností - s barvami líbeznického znaku
0 komentářů
přidat komentář

Související články