Rekonstrukce TJ Lokomotiva v Chebu bude dražší, než se čekalo

Zdroj
Štěpánka Bartoňová
Vložil
ČTK
18.07.2016 15:00
Cheb

Cheb - Rekonstrukce areálu TJ Lokomotiva v Chebu bude zřejmě dražší, než město očekávalo. Ukázalo to výběrové řízení. Nejnižší nabídka převýšila plánovaný rozpočet 40 milionů korun o 12 milionů, nejvyšší ze čtyř nabídek přesáhla 70 milionů. O tom, zda město ke stavbě přistoupí i za vyšší cenu, rozhodne mimořádné zasedání zastupitelstva 28. července, řekl dnes novinářům starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD).


"V letošním roce máme v rozpočtu 40 milionů korun na rekonstrukci sportovního areálu Lokomotiva. V rozpočtovém výhledu je pak dalších 20 milionů korun. Počítali jsme se 40 miliony, ale ve výběrovém řízení, které ještě není ukončené, byla nejnižší cena 52 milionů korun. Díky krytí rozpočtovým výhledem bych smlouvu mohl podepsat, ale takto závažné rozhodnutí by mělo udělat zastupitelstvo, nikoliv starosta sám,"
řekl Navrátil. Rekonstrukce je podle něj ale potřebná a město by k ní mělo přistoupit i za vyšší cenu. Areál Lokomotivy už nevyhovuje potřebám sportovců ani diváků.

Ještě nedávno se v Chebu i v celém Karlovarském kraji dařilo ve výběrových řízení projektové rozpočty spíše snižovat. Důvodem, proč to v tomto případě nevyšlo, může být podle Navrátila chyba v projektu, ale také přesycení trhu zakázkami. "Projekt nyní necháme prověřit, zásadní chybu ale nepředpokládáme. Skutečnost je ale taková, že aktuálně firmám spíš než zakázky chybějí dělníci," řekl starosta. Termín dokončení stavby je konec letošního roku, což může být pro některé firmy limitující.

První etapa rekonstrukce sportovního areálu zahrnuje stavbu nového hřiště s umělým povrchem, zázemí a šatny, které se přistaví ke sportovní hale, a založení sítí pro další etapy rekonstrukce areálu. Nové hřiště bude mírně posunuté proti dnešnímu travnatému hřišti, aby se v dalších etapách do areálu vešlo i druhé fotbalové hřiště. Jestli bude s umělým nebo travnatým povrchem, zatím není definitivně rozhodnuto. Zmizí tribuna, která už technicky a bezpečnostně nevyhovuje. Další, menší úpravy čekají také přilehlou halu a kuželnu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články