Rekonstrukce haly Rondo je před dokončením

Vložil
ČTK
02.08.2010 15:00
Brno

Ivan Ruller

Brno - Dělníci v Brně dokončují rekonstrukci haly Rondo, která slouží sportovním fanouškům i milovníkům velkých koncertů. Výsledky prací dnes vedení města představilo novinářům. Celkové náklady na úpravy Ronda činí 400 milionů korun a financovalo je ve dvou etapách město.

    Hala již slouží k tréninkům extraligovým hokejistům brněnské Komety. Dokončena byla výměna sedaček, těch nových bylo instalováno 4200. Znovu osazena byla i kostka, na které mohou fanoušci sledovat průběh hokejových zápasů. Podle Ivana Valoucha ze stavební společnosti Imos nyní zbývá dokončit pouze detaily jako úklid a nátěry. První přátelský zápas v Rondu sehrají hokejisté Komety 12. srpna, v novém ročníku extraligy pak zahajují doma v polovině září.
    V hale byly v průběhu rozsáhlé rekonstrukce opraveny a vyměněny kompletně inženýrské sítě včetně kanalizace. Dále řemeslníci vyměnili technologické zařízení budovy, instalovali novou vzduchotechniku a zrekonstruovali veškeré zázemí včetně šaten a V.I.P. prostor. Nově natřena byla ocelová konstrukce, celkové výměny se dočkaly akustické podhledy. Pro sportovce a účinkující byly přistavěny nové ubytovací prostory, které dosud chyběly. Novinkou jsou také výtahové komunikace.
    Hala Brno má i po rekonstrukci stále stejnou kapacitu hlediště. Hostí především domácí zápasy Komety Brno v extralize ledního hokeje, které v celorepublikovém srovnání patřily k nejnavštěvovanějším. Opravy začaly loni v létě a pokračovaly i během hokejové sezóny. Stavbaři a hokejisté se museli navzájem přizpůsobit.
    Podle architekta haly Ivana Rullera se město do rekonstrukce pustilo v pravou chvíli. "V jeden čas se potkala sešlost haly s potřebou vytvořit prostředí pro hokej v Brně, který se dostává do jisté renesance," uvedl Ruller. Katastrofální bylo podle něj především sociální vybavení objektu a občerstvení pro diváky. "Hala má konečně všechno co potřebuje. Investiční náklady byly podle mého názoru přijatelné," uvedl Ruller.
    Základní kámen haly Rondo položili stavbaři v roce 1972 na místě otevřeného kluziště. Začalo se původně stavět v akci Z, a to na etapy. Na dostavbu dlouho chyběly peníze. Určitou dobu stál pouze na svou dobu unikátní ocelový skelet. Slavnostní zprovoznění se konalo až o deset let později u příležitosti mistrovství světa v kuželkách. Od té doby Rondo neprošlo větší opravou. Teprve nyní hala podle architekta Rullera dostává finální zásah, který vydrží dostatečně dlouho.
0 komentářů
přidat komentář

Související články