Rádio Svobodná Evropa zahájilo stěhování do nové budovy

Vložil
ČTK
14.11.2008 16:25
Praha

Praha - Rozhlasová stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) zahájila stěhování z budovy bývalého Federálního shromáždění v centru Prahy do nového objektu na pražském Hagiboru. Stěhování by mělo být dokončeno na jaře příštího roku. ČTK to dnes řekla Petra Šedinová, mluvčí developerské společnosti Orco Property Group, která novou budovu postavila.

    O přestěhování rádia se začalo uvažovat po útocích na americká města 11. září 2001. Výstavba nového sídla stanice začala v roce 2006, kolaudací prošla letos v září. Hlavním dodavatelem stavby byla stavební společnost Heberger. RFE/RL získalo podle Šedinové budovu do pronájmu na 15 let. Na uzavření nájemní smlouvy na dalších 15 let má přednostní právo. Výši nájemného ani celkovou investici developera do budovy Šedinová nesdělila.
    Budova splňující nejpřísnější mezinárodní bezpečnostní normy poskytne rádiu 22.000 metrů čtverečních. Autorem pětipatrového komplexu je architektonické studio Cigler Marani.
    RFE/RL je mezinárodní zpravodajská organizace, která vysílá zprávy a informace do zemí, kde je svobodný tisk oficiálně zakázaný nebo není dostatečně rozvinutý. Má 25 milionů posluchačů ve 20 zemích, včetně Ruska, Běloruska, Iránu, Iráku a Afghánistánu. Centrálu má stanice v Praze. Dále provozuje 19 lokálních kanceláří ve svém vysílacím regionu a pobočku ve Washingtonu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články