Proti stavbě modulových domků v mosteckém Chanově vznikla petice

Vložil
ČTK
09.10.2020 20:00
Most - Na mosteckém sídlišti Chanov, obývaném převážně Romy, vznikla petice proti stavbě kontejnerové bydlení. Modulové domky chce nechat na sídlišti postavit město. Několik zdevastovaných panelových domů v lokalitě už nechalo zbourat. Autoři petice budou podpisy sbírat do konce měsíce. ČTK to dnes řekl Ján Chromý z Chanova.


Projekt modulových domů je hotový, vizualizaci chtějí představit zástupci města občanům. Po dostavbě na konci 80. let minulého století mělo sídliště 13 domů, dnes je jich devět a jeden další bude odstraněn. Byty v panelácích patří městu.

Cílem petice je zastavit výstavbu modulových domků. "Hlavním důvodem je obava z rozšíření ghetta na sídlišti Chanov," uvádí se v petici. Lidé se podle Chromého bojí toho, že město do domků nastěhuje problémové obyvatele z celého města. Pod peticí je podle Chromého k dnešku 70 podpisů. "Raději bychom, aby se mladí lidé podíleli na opravě bytů v bloku 6, 10 a části bloku 5. Oni se do Chanova, jaký ho všichni známe, už narodili a na devastaci sídliště se nijak nepodíleli, proto si nezaslouží aby nesli břemeno kolektivní viny," řekl Chromý.

Autoři petice chtějí nasbírat okolo 2000 podpisů a následně petiční archy předat zástupcům města.
0 komentářů
přidat komentář

Související články