Projektová dokumentace pro koupaliště v Teplicích se začne připravovat

Teplice – Teplice podepsaly smlouvu s vítě- zem soutěže na kompletní projektovou doku- mentaci pro venkovní koupaliště. Vzniknout má pod vodojemem ve čtvrti Nová Ves. Z dokumentace vzejde odhad nákladů na realizaci stavby. Zastupitelé se poté rozho- dnou, zda se koupaliště postaví. Novinářům to řekl primátor Hynek Hanza (ODS).


Vítězem soutěže se stala společnost Sial. Náklady na vytvoření dokumentace jsou podle Hanzy zhruba 18,5 milionu korun. Vítěz nyní provede přípravu a až bude mít návrh řešení, sejde se pracovní skupina složená ze zástupců projekční kanceláře, zastupitelských klubů, architekta Petra Sedláčka, který připravoval studii, a odborníka na bazény Bohumila Šťastného.

Pracovní skupina se bude scházet s projektanty a precizovat, co město od koupaliště očekává. "Až bude hotovo, vznikne ceník a město se rozhodne, za koupaliště postaví," uvedl Hanza. Investici je schopno město uhradit ze svého, na účtech má podle primátora zhruba 800 milionů korun.

Koupaliště v Teplicích chybí řadu let. V roce 2016 se začalo hledat místo pro nové. Vytipováno bylo sedm lokalit, nakonec zastupitelé zamítli možnost návratu koupaliště do zámecké zahrady, kde pozemky vlastní soukromníci. Odborníci poté posuzovali dvě varianty, z nichž lépe vyšla oblast Nová Ves.

Samotné koupaliště je ve svažitém terénu navrženo v Sedláčkově studii jako kaskáda, kdy v nejvyšším patře je brouzdaliště, pod ním plavecký bazén se skokanským můstkem a nejníže rekreační bazén s tobogánem. Náklady na stavbu nerezových bazénů a potřebnou technologii se podle Sedláčka pohybují okolo 100 milionů korun.

Kolem areálu má vzniknout park pro volnočasové aktivity. Vodojem by chtělo město využít jako vyhlídkovou věž. Kapacita vodní kaskády je spočítaná na 800 lidí na hodinu. V areálu se zatím počítá s hřištěm na plážový volejbal, prostorem pro slunění či kavárnou. Přesnou podobu vytvoří konzultační skupina. Plavecký bazén je navržen jako klasický, 50 metrů dlouhý se šesti závodními plochami a sedmimetrovou věží, pod níž bude hloubka 4,5 metru. Relaxační bazén by se měl vytápět solárními panely.
0 komentářů
přidat komentář

Související články