Při světovém festivalu architektury letos Brno představí Tesařovu vilu

Vložil
ČTK
31.03.2022 07:40
Brno

Bohuslav Fuchs

Brno – Brno se letos zapojí do celosvětového on-line festivalu architektury Open House Worldwide s Tesařovou vilou, která stojí v Masarykově čtvrti od roku 1937. Budova se objeví v hodinovém bloku společně s Baldizzi Apartment z New Yorku. Z Tesařovy vily živě vystoupí historička architektury Šárka Svobodová. Festival se uskuteční 9. dubna, představí 50 staveb z celého světa.


"V našem společném vystoupení s New Yorkem zmapujeme příběhy konkrétních rodin na obou stranách Atlantiku a dopady velké hospodářské krize. V Brně se zaměříme na příběh ředitele Živnostenské banky Augustina Tesaře, jehož potomci dodnes bydlí ve vile nesoucí Tesařovo jméno,” uvedla v tiskové zprávě kreativní ředitelka brněnské části festivalu Lucie Pešl Šilerová.

Tesařovu vilu navrhl Bohuslav Fuchs ve stylu funkcionalismu. V roce 2011 vila prošla rekonstrukcí.

Odkaz na festivalový program včetně streamu z Tesařovy vily zájemci najdou na webu festivalu. Během přenosu lze také klást dotazy. Dvanáctihodinový festival má tento rok podtitul Housing and the People, tedy Bydlení a lidé.

Na on-line verzi festivalu na konci května naváže akce Open House Brno, díky které se návštěvníci dostanou na zajímavá a jindy složitě dostupná místa. “Chystáme pro zájemce osvědčené lokace i zpřístupnění více než dvou desítek novinek, které postupně odkryjeme na webu www.openhousebrno.cz i facebooku a instagramu. Budeme rádi, když se přihlásí i noví zájemci, ochotní pomoci s letošní organizací, kterou každoročně zajišťují výhradně neplacení dobrovolníci,” dodala Pešl Šilerová.

Do sítě Open House, která vznikla v roce 2010, se postupně zapojilo 50 měst z celého světa. Pořádají lokální festivaly architektury pro veřejnost, vybraná místa každoročně navštíví stovky tisíc lidí. V on-line formě se festival objevil poprvé v roce 2020 v reakci na covid-19 a sledovalo ho 40.000 lidí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články