Praha začne připravovat nový územní plán

Vložil
ČTK
31.05.2007 16:40
Praha

Praha - Pražský magistrát začne připravovat nový územní plán metropole. Rozhodli o tom dnes zastupitelé. Plán určuje, jakým způsobem mohou být využity jednotlivé plochy parcel. Platný stavební zákon ukládá obcím vypracovat nové územní plány do roku 2012. Praha by mohla mít dokument o dva roky dřív.
    Někteří zastupitelé požadovali, aby se o přípravě nového plánu dnes nehlasovalo. "Návrhu chybí zásady územního rozvoje," uvedl Jiří Witzany (SNK ED). Obával se toho, že v novém územní plánu přibude řada stavebních pozemků, které by jinak nikdy schváleny nebyly. Podobný názor měl i  radní Petr Štěpánek (Strana zelených). "Měl by být posun, aby se stihly zásady," řekl.
    Podle primátora Pavla Béma (ODS) je nový územní plán potřebný. "Tato debata je pro mě pádem z výšin, který jsem možná potřeboval," podotkl Bém, který se v pondělí vrátil z dvouměsíčního pobytu v Himálaji. Ve velehorách pokořil nejvyšší horu světa Mount Everest.
    Současný územní plán Prahy platí sedm let, za tu dobu v něm byly provedeny stovky změn. Schvalování dokumentu tehdy provázely protesty ekologických a občanských sdružení, s  některými návrhy nesouhlasilo například ministerstvo životního prostředí a radnice řady městských částí. Plán je platný do roku 2010.
0 komentářů
přidat komentář

Související články