Praha vypracuje studii vedení sítí na území Bubny–Zátory

Vložil
ČTK
26.04.2021 17:15
Praha

Holešovice


Praha – Pražský magistrát nechá vypracovat studii zásobování sítěmi technické infrastruktury (voda, kanalizace či teplovod) na území Bubny–Zátory, kde v budoucnu vznikne nová čtvrť. Dokument bude hotový do konce letošního srpna a vyjde na 1,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Na území o rozloze 110 hektarů vznikne zcela nová čtvrť. Bude zde bydlet až 25.000 lidí, mají tu být administrativní budovy a vznikne nový park.


Studie prověří a navrhne umístění koridorů, zařízení a objektů technické infrastruktury. Týkat se to bude jak páteřního, tak distribučního a rozváděcího vedení. Zreviduje se rovněž vedení sítí, které území protínají již dnes. Cílem je, aby bylo zajištěno bezkolizní umístění sítí a zároveň v ulicích zbyl dostatek místa pro výsadbu zeleně. V Praze často inženýrské sítě v podzemí brání výsadbě uličních stromořadí.

"Součástí studie bude rámcový harmonogram realizace jednotlivých záměrů a finanční rozvaha, jak na realizací páteřních systémů technické infrastruktury, tak na zajištění zásobování jednotlivých stavebních bloků a objektů," píše se v dokumentu.

Materiál se bude zabývat také chlazením a vytápěním lokality. "Zajímavostí je, že prověří, jestli se nedá využít tepelného rozdílu z Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV), která je blízko. Předcházející malá studie prověřila, že by tímto zařízením mohly být celé Bubny topeny i chlazeny. To je něco, co by mohlo přispět k naplnění klimatického závazku a být specifickým technickým prvkem té lokality. Ten způsob by mohl být velmi efektivní," řekl náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09).

Celkem na současném brownfieldu Bubny-Zátory vznikne 1,8 milionu metrů čtverečních ploch. Podle studie, kterou v minulosti vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR), zde vzniknou mimo jiné bytové i administrativní domy, park a u stanice metra C Vltavská budova filharmonie. Územím povede i železnice a bude zde několik železničních zastávek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články