Praha chce získat stavební povolení obnovy Malostranského náměstí

Vložil
ČTK
31.01.2017 16:10
Praha

Praha - Praha chce získat ještě v letošním roce stavební povolení na obnovu Malostranského náměstí. Novinářům to po dnešním jednání radních hlavního města řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Radní dnes odsouhlasili pokračování projektové přípravy. V loňském roce z náměstí zmizelo parkoviště. Architektonický návrh na obnovu náměstí má Praha od roku 2014.


"Cílem je, aby projektová dokumentace a stavební povolení bylo hotovo během letošního roku," řekla Kolínská. Zároveň se podle ní radní shodli, že chtějí řešit uspořádání dopravy na náměstí. "Chceme využít toho, že existuje objízdná trasa tunelem Blanka, a směřovat dopravu tak, aby řidiče nelákala k průjezdu," řekla. Zklidnění dopravy prý požaduje i Praha 1.

Magistrát nyní projednává tři návrhy, jak dopravu na náměstí uspořádat. Řešení zatím vedení města nevybralo. "Zatím pouze panuje shoda, že se nebude hýbat s kolejemi a zároveň se na ně nebudou auta pouštět. Další vedení automobilové dopravy bylo zadáno k prověření a schůzka k tomu se bude konat v půlce února," řekla náměstkyně primátorky.

Loni v červenci magistrát vyklidil parkoviště ve spodní části náměstí. Konat by se tu měly kulturní akce. "Záležet bude na zájmu Pražanů a kvalitě a množství projektů, které navrhnou," uvedla Kolínská. Proti zrušení parkoviště loni protestovali někteří poslanci, kteří tu do té doby parkovali.

Odborná porota v září 2014 v mezinárodní architektonické soutěži vybrala pro rekonstrukci náměstí vítězný návrh architektů Martina Hájka, Václava Hájka a Petra Horského. Architekti navrhli sjednotit prostor, snížit počet parkovacích míst a přidat posezení a místo pro sochařské dílo a fontánu. Vypsáním soutěže město reagovalo na tlak lidí, kterým se vzhled náměstí nelíbil.
0 komentářů
přidat komentář

Související články