Praha 5 vybrala firmu pro přeměnu Chaplinova náměstí na Barrandově

Vložil
ČTK
20.01.2022 17:35
Praha

Barrandov

Praha – Úpravy Chaplinova náměstí na pražském Barrandově provede pro radnici Prahy 5 za asi 35,9 milionu korun bez DPH firma Gardenline. Radní městské části tento týden rozhodli o výběru dodavatele pro roky připravovaný projekt. Podle místostarosty Prahy 5 Lubomíra Brože (ANO) by radnice chtěla smlouvu s firmou podepsat do konce února, hotovo má být podle smlouvy za 26 týdnů od podpisu.


Firma, kterou radnice vybrala v tendru, nabídla druhou nejnižší cenu, nabídka společnosti Opreko byla zhruba o pět milionů korun nižší. Nabídka s nižší cenou nicméně podle hodnoticí komise neobsahovala všechny potřebné doku- menty, které firma ani při následném doplnění nedodala. Komise proto rozhodla o vyloučení z tendru, na což firma reagovala zasláním námitek, které rada městské části odmítla.

Městská část nechá na náměstí vyměnit veřejné osvětlení a umístit pítka a závlahový systém využívající dešťovou vodu. Podle studie, kterou si radnice nechala zpracovat, bude součástí projektu i umístění nového mobiliáře a herních prvků, úprava zeleně a údržba a očištění soch, které se na náměstí nacházejí, zejména plastiky Charlieho Chaplina, po kterém je prostranství pojmenováno.

Panelové sídliště bylo na Barrandově postaveno v 80. letech minulého století a žije tam podle odhadů 20.000 až 30.000 lidí. Zástavba navázala na západě na původní filmové ateliéry a vilovou čtvrť. V roce 2003 propojila sídliště s centrem města tramvajová trať, kterou dopravní podnik nyní prodlužuje do Holyně. Následně povede až do Slivence. Na západ od sídliště má v budoucnu vzniknout nová zástavba společnosti Finep obklopená parkem.
0 komentářů
přidat komentář

Související články