Praha 4 protestuje proti podobě projektu Ekorezidence v Braníku

Vložil
ČTK
29.04.2021 18:55
Praha

Braník


Praha – Vedení Prahy 4 nesouhlasí s podobou developerského projektu Ekorezidence v Braníku. Podle představitelů městské části je urbanisticky nevhodný, ztíží využitelnost okolních pozemků a zhorší dopravu v ulicích starého Braníku. ČTK to dnes sdělil mluvčí Jiří Bigas. Stavbu mezi Bezovou ulicí, Jižní spojkou a Kunratickým potokem povolil stavební úřad Prahy 4. Tomu vedení radnice podalo námitku, kterou úřad nyní zamítl. Projekt v Braníku patří firmě Ekospol. Její vyjádření ČTK shání. Vedení Prahy 4 dlouhodobě bojuje rovněž s plánovanou stavbou mrakodrapu na rohu ulic Budějovická a Vyskočilova.


"Záměr stavby není v souladu s požadavkem stavebního zákona na dosažení udržitelného rozvoje území. Nevyhovující je prostorové uspořádání jednotlivých budov, které půdorysem ani orientací nenavazují na dosavadní zástavbu v této části Braníka,“ uvedl radní Patrik Opa (ODS).

Radní městské části se zamítavým stanoviskem úřadu nesouhlasí. "Praha 4 využije své zákonné možnosti a proti vydanému rozhodnutí podá odvolání k nadřízenému orgánu. Jsem přesvědčen, že tento stavební záměr může být pro Braník skutečně škodlivý, a věřím, že o tom v odvolacím řízení přesvědčíme i magistrát hlavního města," uvedl Opa.

Investor podle radnice záměr vybudovat obytný soubor nekonzultoval s městskou částí ani s místními obyvateli. "Až po výzvě městské části představila svůj projekt na jednání komise pro územní rozvoj a následně i na setkání s obyvateli v Braníku. Bohužel až v době, kdy již byla kompletní dokumentace předána na stavební úřad k projednání," uvedl Bigas. Připomínky a požadavky městské části a obyvatel na úpravu záměru prý zůstaly bez odezvy.

V Braníku má vzniknout 289 bytů se 173 parkovacími místy. Domy budou napojeny na Bezovou, která je podle radnice pro větší dopravní nápor nevhodná. Hrozí tak prý dopravní a parkovací kolaps, zvýší se ekologická zátěž pro školku a okolní hřiště a projekt nenavazuje na okolí kolem potoka.
0 komentářů
přidat komentář