Praha 10 má nové logo založené na římské číslici X

Vložil
ČTK
08.02.2024 17:10
Praha


Praha - Praha 10 má nové logo a vizuální identitu odkazující na římskou číslici X. ČTK o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí městské části Ján Bruno Tropp. Nové logo radnice vybrala v soutěži, kterou měla na starosti organizace Czechdesign a ve které uspělo grafické studio MadLove. Nová loga v posledních letech vybraly i Praha 3 či Praha 6.


"Dlouho nám chyběla jednotná vizuální identita a jasně rozpoznatelné logo, které by nás spojovalo. Vítězný návrh z dílny MadLove toto napravuje a dává nám možnost začít budovat unikátní značku. Nový styl se postupně propíše do všech komunikačních kanálů, do tiskovin i brandingu radnice," uvedl starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).

Dosud radnice využívala jako logo městský znak historicky odkazující pouze na čtvrť Vršovice. Vítězná vizuální identita je založena na římské číslici X značící deset, která je podle Pavla Mádla ze studia MadLove přímočarým a rozeznatelným symbolem. "Poznáme jej, i když na sebe vezme různé podoby a formy provedení. V tom vidíme sílu identity. Vybízí ke kreativitě a volné interpretaci. Není neosobním, rigidním znakem, ale flexibilním komunikačním jazykem," uvedl.

Czechdesign, která měla soutěž na novou značku na starosti, je organizací zaměřenou na rozvoj designu a architektury v České republice. V posledních letech organizovala i soutěže na nové vizuální identity Prahy 3 a Prahy 6. V prvním případě uspělo logo složené ze tří čárek od týmu Jakub Vaněk Studio, které radnice třetí městské části začala používat v roce 2020. Soutěž Prahy 6 vyhrálo v roce 2022 studio ReDesign s logem v podobě štítu se zaoblenými spodními rohy a nápisem "Praha 6".
0 komentářů
přidat komentář