Posunutí termínu pro vybudování lávky v Hradci Králové

Zdroj
Patrik Madle, Tiskový mluvčí ČSOB a Poštovní spořitelny
Vložil
Tisková zpráva
30.03.2020 17:10
Hradec Králové

Libor Kábrt

ČSOB a město Hradec Králové se dohodly na posunu původního termínu pro vybudování lávky u nové regionální bankovní centrály o čtyři roky a měsíc.
Tato dohoda umožní vyřešit zpoždění výstavby lávky, které je způsobeno městem. Lávka měla být podle původních plánů nyní již hotová.
Ze strany ČSOB jde o vstřícný krok, kterým město získalo potřebný čas pro oba možné způsoby řešení – jak pro vybudování lávky podle současné projektové dokumentace, tak pro případnou přípravu zcela nového projektu lávky, včetně architektonické soutěže. Více než čtyřletý odklad dává městu bezpochyby bezpečný prostor pro výstavbu i se zohledněním nutných správních procesů a postupů při zadávaní veřejných zakázek.
Budova ČSOB se staví i v současné náročné době podle původního harmonogramu, dle kterého by v ní měla od roku 2021 pracovat více než tisícovka lidí. Dohodě s Hradcem Králové na posunu termínu předcházelo složité projednávání a návrhy úprav prostranství, které umožní zpřístupnění budovy ČSOB i bez vybudovaného předmostí. Zároveň bylo nutné nově zkoordinovat investiční záměry a související správní procesy tak, aby město mohlo vybudovat lávku i v pozdějším termínu. Vše se podařilo zdárně projednat a schválit a tím otevřít cestu k úspěšnému řešení.
ČSOB je přesvědčena o tom, že lávka přes Labe i její nová budova budou významným impulsem pro rozvoj lokality Aldis jako atraktivní součásti vnitřního města.
0 komentářů
přidat komentář

Související články