Pokud Hostivice povolí výstavbu, dostanou od PPF 100 milionů

Zdroj
Matěj Říha
Vložil
ČTK
04.03.2012 12:40
Hostivice (u Prahy) - Společnost PPF Real Estate, která je součástí podnikatelského impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, chce investovat přes 100 milionů korun do veřejných ploch v Hostivici u Prahy. Peníze by měly směřovat na úpravu zeleně, vybudování sportovišť a dětských hřišť nebo opravy silnic. ČTK to řekl investiční manažer společnosti Tomáš Balvín. Firma v  obci plánuje rozsáhlou výstavbu domů a golfového hřiště. Peníze do rozvoje obce chce dát po změně územního plánu, kterou pro uskutečnění projektu potřebuje.

     Společnost chce stavět v části Břve, která se nachází v okolí tří rybníků na okraji Hostivice téměř u hranic Prahy. Projekt počítá s vybudováním devítijamkového golfového areálu, rodinných domů s většími pozemky nebo kombinovanou výstavbou rodinných domů a viladomů. Podle firmy by v domech mělo celkem bydlet kolem 800 lidí. Nyní v části Břve žije kolem 200 lidí, v celé Hostivici kolem 7500.
     Proti záměru protestuje část místních obyvatel, podle nichž chce firma stavět v lokalitě, která je přírodní památkou a pro výstavbu tam podle nich nejsou vhodné podmínky. Obávají se zejména nekontrolovatelného rozmachu obce. "Většina (obyvatel) je nerozhodnutá a my chceme zjistit, co by je zajímalo a co od projektu očekávají," řekl Balvín. Firma jim proto dala dotazníky, které mají detailněji záměr investora představit. Obyvatelé se k tomu mohou obratem vyjádřit.
     Plány PPF Real Estate jsou teprve na začátku a bude nutné, aby zastupitelé kvůli výstavbě odsouhlasili změnu územního plánu. "V dubnu nebo květnu bychom rádi předložili zastupitelstvu návrh s žádostí, aby případně zahájili jednání o změně," řekl Balvín. Kvůli tomu firma zatím nechce zveřejnit podrobnější plány, jak by měla nová čtvrť vypadat. Prý se budou postupně upravovat podle budoucích dohod s  představiteli Hostivice a jejích obyvatel.
     Se schválením změn územního plánu souvisí stomilionová investice, kterou firma chce zároveň dát do rozvoje obce. "Naše představa je taková, že prostředky do rozvoje budou uvolňovány postupně a souběžně s celým procesem správního řízení," uvedl Balvín. Obyvatelům Břví, které plánovaná výstavba postihne, prý také nabídnou kompenzační příspěvek, který by sloužil k výměně oken, kotlů nebo obnově fasád a střech. "Nebudeme vyplácet peníze, ale budeme proplácet faktury za konkrétní služby," dodal.
     Společnost PPF Real Estate spravuje nemovitosti a developerské projekty mezinárodní investiční skupiny PPF. Tržní hodnota aktiv spravovaných PPF Real Estate se blíží 1,2 miliardy eur. Společnost patří mezi největší subjekty na trhu v ČR a střední a východní Evropě. V současnosti zajišťuje servis pro 77 projektů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články