Podoba Centra Bořislavka se změní, dohodl se investor se spolkem

Vložil
ČTK
23.11.2018 17:00
Praha

Aulík Fišer architekti

Praha - Developerská společnost KKCG Real Estate se dohodla se Spolkem Pro Hanspaulku na úpravě projektu kancelářského a obchodního Centra Bořislavka na Praze 6. Řešení jednotlivých objektů bude méně kontrastní a více zapadne do okolí. Ve společné tiskové zprávě o tom dnes informovala společnost Bořislavka Office & Shopping Centre a Spolek Pro Hanspaulku. Investor už získal pro nadzemní část budov stavební povolení, které v listopadu nabylo právní moci.


Podoba kancelářského a obchodního centra u stanice metra Bořislavka vzešla z mezinárodní soutěže, ve které uspěl projekt studia Aulík Fišer architekti. Dokončení centra, které bude mít čtyři budovy ve tvaru krystalů, je předběžně plánováno na první čtvrtletí roku 2021.

Proti podobě projektu se stavěl Spolek Pro Hanspaulku, který zastupuje občany a vlastníky nemovitostí z okolí stavby. Výsledkem rok trvajícího vyjednávání s investorem centra je písemná dohoda o částečné úpravě projektu. Kompromisní řešení výšky a tvaru jednotlivých objektů bude upraveno tak, že celkové působení bude méně kontrastní a více zapadne do bezprostředního okolí. Součástí uzavřené dohody je také úprava alejí na přilehlých komunikacích a nově navrhovaná výsadba v nejbližším okolí projektu.

Administrativní centrum Bořislavka bude stát nad stejnojmennou stanicí metra u Evropské třídy. Dlouho plánovaná stavba začala letos v dubnu. Po dokončení nabídne Centrum Bořislavka 24.000 metrů čtverečních kancelářských ploch a 8600 metrů čtverečních obchodů. Developerem stavby je firma KKCG Real Estate, která má ve skupině KKCG na starosti komerční a rezidenční development a facility management, tedy výstavbu, rozvoj i správu budov. Skupina KKCG působí také v energetice, loteriích či turistice.
0 komentářů
přidat komentář

Související články