Poděbrady rozhodnou o prostoru pro budoucí sál města do konce března

Vložil
ČTK
12.02.2024 07:20
Poděbrady

Poděbrady - Poděbradští zastupitelé rozhodnou o prostoru pro velkokapacitní městský společenský sál do konce března. Město chce do majetku získat třetí a čtvrté patro obchodního domu Růžový slon, který vlastní společnost Bene Domus, a to směnou za přilehlé parkoviště. Smlouvu o spolupráci měli zastupitelé schvalovat ve středu, bod byl ale na začátku schůze stažen z programu. Na novém jednání v mimořádném termínu do konce března chce město představit také model sálu. Novinářům to dnes řekl místostarosta Ladislav Langr (Volba pro Poděbrady).


Podle Langra byly některé podklady zastupitelům dodány na poslední chvíli. Chyběly také informace o odhadních cenách. "Odhadní cena třetího a čtvrtého patra obchodního domu je zhruba 31,5 milionu korun, parkoviště o výměře přes 2000 metrů čtverečních má odhadní cenu zhruba 19,5 milionu korun," řekl Langr. Město by tak podle něj získalo výhodu ve výši zhruba 12 milionů korun. "Do hry vstoupila také nová nabídka lázní, které chtějí zrekonstruovat sál kolonády, o který jsme dříve usilovali, mělo by to být hotové na jaře 2025 a nabízejí nám pronájem," řekl Langr. Nabídka zahrnuje pronájem na 20 termínů pro město, město chce ale pronájem na dobu neurčitou. "Mohlo by to saturovat dobu, než budeme mít vlastní společenský sál," doplnil Langr. Nabídku budou ještě projednávat radní města.

Město zadalo zpracování architektonické studie sálu v Růžovém slonu. Pro divadelní představení se počítá s kapacitou 740 míst, na plesy by mohlo být míst k sezení zhruba 600. Sál má mít samostatný bezbariérový přístup. Pokud zastupitelé směnu schválí, stavební práce by mohly začít příští rok. Náklady budou známé po dokončení projektové dokumentace, odhad je kolem 200 milionů korun.

Na smlouvu o spolupráci s majitelem obchodního domu má navázat kupní smlouva. Součástí chystané dohody je také závazek společnosti na vybudování parkovacího domu na ploše dnešního parkoviště.

Objekt Růžový slon postavený v roce 1988 tehdy město budovalo jako kulturní dům města. Po roce 1989 se stavba zastavila a přešla do soukromého vlastnictví. Čtyřpatrová budova nyní slouží jako obchodní dům. Třetí a čtvrté patro dodnes nebyly dokončeny.

Městu prostor pro pořádání větších společenských a kulturních akcí dlouhodobě chybí. Jeho vybudování je jednou z priorit radnice. Největší kulturní sál města je aktuálně Divadlo Na Kovárně s kapacitou 220 míst.
0 komentářů
přidat komentář