Po škole? - diskusní pořad FA ČVUT

Zdroj
FA ČVUT
Vložil
Tisková zpráva
24.03.2021 23:55
Praha

Dejvice

Vojtěch Sosna
Ivo Balcar

Designer Roman Kvita a architekt Vojtěch Sosna jsou historicky prvními hosty v novém diskusním pořadu s názvem Po škole?. Především pro studenty a čerstvé absolventy studia architektury a designu jej připravilo oddělení vnějších vztahů FA ČVUT. „Prostřednictvím pozvaných hostů chceme inspirovat, motivovat a hlavně hledat odpovědi na vše, co zajímá architekty a designery na začátku jejich profesní kariéry," říká o pořadu jeho tvůrkyně, dramaturgyně a zároveň moderátorka Michaela Mrázová.
Mezi tématy rozhovorů s hosty bude třeba profesní etika a honoráře, pedagogická praxe a výzkum, uvádění produktů na trh, spojení kariéry a rodičovství, práce s veřejností a mnoho dalšího. Premiérový díl předtočeného pořadu bude zveřejňován jednou za tři týdny na YouTube kanálu FA.

Proč otazník v názvu pořadu Po škole?

Jeden otazník umístěný v názvu pořadu naznačuje a zastupuje všechny otazníky, nejistoty a obavy, které mívají končící studenti nebo čerství absolventi v souvislosti se svým budoucím uplatněním. Díky pořadu budou mít možnost po škole, až jim skončí vyučování, zajít do kavárny (zatím jen virtuálně), kde se od zkušenějších kolegů dozvědí, co mohou čekat po škole, až získají diplom.
Přijměte proto naše pozvání do improvizovaného studia v prázdném ArchiCafé, kam jsme pozvali designera Romana Kvitu, absolventa ateliéru Průmyslový design pražské UMPRUM a zakladatele ateliéru Roman Kvita Design, a architekta Vojtěcha Sosnu, odborného asistenta ateliéru Rothbauer na FA a zároveň spoluzakladatele ateliéru BOD architekti.
Moderátorka pořadu architektka Michaela Mrázová se jich bude ptát třeba na to, jaké byly jejich začátky, kde sbírali zkušenosti, proč se vydali cestou založení vlastního ateliéru, nebo s jakými profesemi spolupracují.
Sledovat pořad můžete na YouTube kanálu FA ČVUT.
0 komentářů
přidat komentář