Plzeňský kraj postaví za 120 mil. Kč atletickou halu u gymnázia

Vložil
ČTK
10.09.2019 08:35
Plzeň

Plzeň - Plzeňský kraj postaví za 120 milionů korun u Sportovního gymnázia v Plzni-Skvrňanech kryté atletické sportoviště. Kromě rovné běžecké dráhy, vrhů, skoků do dálky a dalších umožní trénink skokanům do výšky, kteří museli jezdit do Prahy. Halu včetně rehabilitace a zázemí slíbilo škole předchozí vedení kraje v době stěhování z městské části Slovany. Po dnešním schválení částky zastupiteli to ČTK řekla náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová (ODS).


"Co nejrychleji teď vypíšeme výběrové řízení na dodavatele, požehnání i prováděcí dokumentaci máme," uvedla. Stavba by měla začít počátkem příštího roku a bez vybavení by mohla být hotová do krajských voleb na podzim 2020. "Původně to měl být atletický tunel, ale nyní jde vlastně o krytou atletickou halu," dodala.

Půjde o stavbu, která bude stát na pilířích, pod nimiž bude parkoviště, které postavilo s dotací město. Vysoká stavba vedle atletického stadionu nemá nikomu překážet ve výhledu.

Podle náměstkyně hejtmana Ivany Bartošové (Koalice pro Plzeňský kraj) bude kraj usilovat o dotaci, kterou vypíše ministerstvo školství pro sportovní gymnázia v ČR. "Máme peníze v rezervním fondu, které používáme na vlastní investice nebo jako podíly k dotacím EU," uvedla Krejsová.

Novou halu bude spravovat škola, která bude sestavovat program pro své studenty a Akademii individuálních sportů Plzeňského kraje. Budou tam trénovat také atleti z oddílů v Plzni i regionu.

Původně se měl postavit jen krytý atletický tunel pro běžecké disciplíny za 30 milionů, poté se rozpočet zvýšil na dvojnásobek a nově 120 milionů kvůli tomu, aby se tam daly v zimě trénovat všechny disciplíny, včetně skoku o tyči. Proto se musela původně navržená atletická hala jinak koncipovat. Podle Bartošové by se dala využít také na akrobatické skákání na trampolínách. "Zatím tento oddíl nemáme, protože v regionu není žádná hala, kde by mohly děti a mládež skákat do výšky," doplnila.

Sportovní gymnázium s téměř 600 studenty má podle ní velké úspěchy na různých mistrovstvích a Plzeň je jedním mála míst, které nemá kryté sportoviště pro atlety. Podle náměstka hejtmana Ivo Grünera (ČSSD) posune hala sportovce z gymnázia hodně dopředu. "O část peněz si řekneme na ministerstvu školství, které nám to slíbilo," dodal.

Jediné sportovní gymnázium v Plzeňském kraji, mezi jehož absolventy patří brankář Petr Čech, fotbalista Vladimír Darida, střelkyně Kateřina Emmons, tenisté Andrea Hlaváčková a Jonáš Forejtek či běžec na lyžích Martin Jakš, se 1. září 2016 přestěhovalo do areálu učiliště ve Vejprnické ulici. Do úprav prostor školy a do nových sportovišť investoval kraj jako zřizovatel postupně 151 milionů Kč.
0 komentářů
přidat komentář

Související články