Plánovaný amfiteátr v Rájci musí posvětit až nové zastupitelstvo

Vložil
ČTK
12.07.2018 07:50
Rájec-Jestřebí - O stavbě přírodního amfiteátru v Rájci-Jestřebí na Blanensku, který by měl v zámeckém parku vzniknout místo tamního letního kina, musí rozhodnout až nové zastupitelstvo po podzimních komunálních volbách. Souhlas bude třeba i od šlechtického rodu, jehož restituční nároky na park i zámek dodnes nejsou vyřešeny. ČTK to dnes řekla starostka města Romana Synakieviczová (SNK). Město plánuje amfiteátr až pro 800 lidí, investice si vyžádá několik milionů korun.


Areál letního kina je velmi špatném stavu, kino se v něm neprovozuje už léta. Město jej chce zbourat, místo něj chystá přírodní amfiteátr, který bude funkční přes léto a na zimu se složí. Inspiraci našlo vedení města ve Vlčnově na Uherskohradišťsku, kde se každoročně koná Jízda králů. Hlediště by mohlo být pro 600 až 800 lidí, další lidé by mohli sedět na dekách ve stráni.

"Máme hotovou studii amfiteátru, záměr nám už také posvětil památkový úřad. Záležet ale bude až na novém zastupitelstvu po podzimních volbách, zda záměr posvětí. Na park i zámek jsou také vzneseny restituční nároky rodu Salmů, získat by se proto musel i jejich souhlas," uvedla starostka. Areál kina je sice města, park ale náleží k zámku, jde o národní kulturní památku.

Synakieviczová doplnila, že záměr podle studie ještě není finančně oceněný. Investice by ale měla vyjít na několik milionů korun, jen přes milion bude stát demolice letního kina.

Rájec-Jestřebí leží severně od Blanska na řece Svitavě, má necelých 4000 obyvatel. Loni město hospodařilo s výdaji téměř 81 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články