Pelhřimov hledá projektanta modernizace a přístavby bazénu

Vložil
ČTK
07.03.2021 20:55
Pelhřimov

Pelhřimov – Pelhřimov hledá dodavatele projektu přístavby plaveckého areálu. Na projekt město vyhradilo deset milionů korun. Hotový by měl být do roku. Odhadované náklady stavby jsou 300 milionů korun. ČTK to řekl místostarosta města Zdeněk Jaroš.


Záměrem rekonstrukce krytého bazénu a jeho přístavby je rozšířit rekreační část, postavit tobogán i venkovní bazén včetně brouzdaliště pro děti a modernizovat veškeré technologie. "Zpracovatel má samozřejmě možnost navrhnout nám nějaké změny, ale naše plány zatím neměníme," řekl Jaroš. Záměr radnice loni představila veřejnosti, aby bylo možné zapracovat do návrhu i její připomínky. "Nějaké byly, ale většinou to bylo z mého pohledu potvrzení toho, co už jsme připravené měli," řekl Jaroš.

Projektová dokumentace včetně stavebního povolení by měla být dodaná v roce 2022. "A pak se uvidí podle financí, podle možných dotačních titulů na určité jeho části, kdy se začne stavět," řekl Jaroš. Město ještě nerozhodlo, zda se rekonstrukce uskuteční i bez dotací.

Bazén v jižní části města byl postaven v roce 1989 v takzvané Akci Z, kdy se do stavby zapojili obyvatelé města. Je součástí městského sportovního komplexu se sportovní halou, skate parkem, fotbalovým hřištěm, zimním a atletických stadionem.

Bazén byl později rozšířen o rekreační část a sauny. Naposledy se jeho budova upravovala v roce 2015, když byla zateplena. K plaveckému areálu přiléhá travnatá plocha, kde se lidé mohou opalovat, venkovní bazén ale chybí. Bazén využívá také plavecký klub, který má podle Jaroše okolo 180 členů.

Úpravy plaveckého areálu plánuje i Třebíč. Nechala zpracovat návrh pro venkovní koupaliště Polanka. Do konce března přijímá k návrhu připomínky občanů. Cílem je areál modernizovat, upravit bazény, které by měly být vyhřívané, i zázemí včetně relaxační zóny a dětského hřiště. Podle mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisové ještě nebyly stanovené náklady úprav. Vzejdou až z projektu, který nechá radnice letos zpracovat.

Plavecký areál byl postavený před asi 45 lety nedaleko řeky Jihlavy v místech, kde od počátku 20. století fungovaly říční lázně. Součástí areálu jsou také dřevěné patrové převlékací kabiny, které navrhl architekt Bohuslav Fuchs a jsou památkově chráněné. Od roku 1934 sloužily říčním lázním.
0 komentářů
přidat komentář

Související články