Pec věří, že rozhlednu na Hnědém vrchu postaví v letošním roce

Vložil
ČTK
17.01.2008 10:50
Otrokovice

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Radnice v Peci pod Sněžkou na Trutnovsku chce v letošním roce postavit na Hnědém vrchu rozhlednu. Stavba, na kterou má radnice již stavební povolení, by měla být se svými 30 metry nejvyšší rozhlednou v Krkonoších, řekl ČTK starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek.

"Připravujeme podklady pro získání peněz z evropských fondů, termín je do konce března. Věříme, že na podzim bychom rozhlednu mohli postavit," řekl Tomášek. Výstavba rozhledny by měla stát přibližně pět milionů korun, podle Tomáška je možné stavbu postavit za několik týdnů.
Rozhledna vyroste u horní sedačkové lanovky na Hnědém vrchu, turisté z jejího vrcholu uvidí Sněžku, centrum Pece a také údolí směrem do Velké Úpy.
Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) se stavbou nové rozhledny souhlasila za podmínky, že vyhlídkový ochoz bude zpřístupněn výhradně v letní sezoně a pouze v době provozu lanovky. Dosud nejvyšší krkonošská rozhledna na Černé hoře měří 25 metrů, například kamenná rozhledna na hoře Žalý měří 18 metrů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články