Passer chce pražské BB Centrum dokončit do sedmi let

Vložil
ČTK
22.10.2015 21:10
A8000 s.r.o.
Aulík Fišer architektiPraha - Developer Radim Passer chce do sedmi let dokončit své BB Centrum v Praze-Michli. Zbývá postavit hotel s kongresovým sálem, tři kancelářské budovy a 300 bytů. Nejdříve, za tři roky, by mohl zahájit provoz právě nový čtrnáctipodlažní hotel, řekl v rozhovoru s ČTK Passer. Dokončení vyjde na několik miliard korun.

    "Nejbližší etapou je hotel s konferenčním zázemím, který by měl začít fungovat do tří let. Kromě toho ještě plánujeme tři další rezidenční etapy, kdy by vzniklo 300 nových bytů, muzeum Bible, administrativní budovu Omega navazující na hlavní dopravní tepnu a ještě jednu administrativní budovu. Myslíme si, že je to zvládnutelné řádově do sedmi let. Za předpokladu, že věci v České republice budou fungovat alespoň relativně normálním způsobem," řekl Passer.
    Průtahy při jednání se státními institucemi mohou termín dokončení areálu ohrozit. Passer zmínil jako příklad pozemek u frekventované silnice 5. května, kde by měla vyrůst kancelářská budova Omega. Pozemek se firma snaží od státu koupit osmnáctým rokem.
    "Problém byl v obrovské nestabilitě právního i politického prostředí. Na ministerstvech i státních organizacích s právem hospodařit s pozemkem se střídali ministři a ředitelé jeden za druhým. Řešení, které jste s jedním předjednali a domluvili, tak za chvíli už neplatilo. Nyní se ale zdá, že bychom to mohli dotáhnout do konce," podotkl Passer. Stát by podle něj mohl na pozemek vypsat transparentní soutěž.
    BB Centrum developer Passer staví 20 let. Za tu dobu investoval 14 miliard korun. Kromě kanceláří a bytů je nyní v areálu křesťanská základní a mateřská škola, společenské centrum a fitness a wellness centrum Balance Club Brumlovka. Developer před několika dny otevřel dokončenou administrativní budovu Delta, dnes zpřístupnil dětské hřiště, které je první částí vznikajícího dvouapůlhektarového parku Brumlovka. Jeho součástí by měl být i prostor pro venčení psů či jezero s modelem Šalamounova chrámu.
    K dokončení zbývá sedm etap, z toho tři rezidenční, dvě administrativní a hotel s konferenčním zázemím a samostatnou administrativní budovou. Celkem má komplex mít rozlohu 375 tisíc metrů čtverečních, investiční náklady se vyšplhají na 21 miliard korun.
    Společnost Passerinvest Group založil v roce 1991 Radim Passer. Jejím hlavním projektem je právě multifunkční areál BB Centrum v Praze 4 - Michli. Postavila také například administrativně-obchodní projekt Nová Karolina Park v Ostravě.
0 komentářů
přidat komentář