Pardubice připravují opravu koupaliště Cihelna

Vložil
ČTK
27.07.2020 22:35
Pardubice - Město Pardubice plánuje po dvou dekádách opravy koupaliště Cihelna. Náklady odhaduje na více než 60 milionů korun, práce by mohly začít v příštím roce. ČTK to řekl primátor Martin Charvát (ANO). Město chce investovat do opravy odbavovacího systému a opravit bazény včetně přístupových ploch a okolních zábradlí.


"Po 20 letech je majetek zchátralý. V bazénech odpadávají dlaždičky, pořád dokola je nutné je každoročně opravovat. Kupujeme nové, protože původní po 20 letech neexistují," řekl provozovatel Petr Ministr.

Pardubice mají hotovou studii, jsou v ní čtyři varianty. Odborník z nich vybral nejvýhodnější postup. Do bazénu stavební firma vloží nerezové stěny, vany budou opatřené PVC a keramickými bazénovými hlavami, řekl Charvát.

"Varianta je cenově dostupná. Podle studie je ideální rozdělit práce na dvě etapy se zahájením příští rok na podzim a následně by pokračovaly práce na jaře," řekl primátor.

Když nebude příliš velká zima, lze vše stihnout, aniž by opravy narušily otevření sezony 2022, dodal Charvát. Podle něj by kompletně nerezové vany stály až o 50 procent více. "Když to půjde dobře, na podzim bychom schválili peníze na projektování a pak peníze na rekonstrukci, když budou v rozpočtu," dodal Charvát.

Areál Cihelna má rozlohu více než čtyři hektary. Rozloha vodní plochy koupaliště je 3500 metrů čtverečních. Podle doporučení ministerstva zdravotnictví má okamžitou návštěvnost až 4000 lidí.

U koupaliště je také kemp, město ho rekonstruovalo před lety, opravený je od roku 2014. Mimo provoz byl několik let kvůli nevyhovujícímu sociálnímu zázemí. V zařízení se může ubytovat až 120 návštěvníků.
0 komentářů
přidat komentář

Související články