Pardubice budou schvalovat parkovací dům u zimního stadionu

Vložil
ČTK
20.01.2021 17:20
Pardubice

Michal Palaščák


Pardubice V Pardubicích by mohlo přibýt až pět nových parkovacích domů. Ve čtvrtek budou zastupitelé schvalovat návrh jedné z parkovacích budov. Stát má u zimního stadionu. Do roku 2024 ji postaví město. Novinářům to dnes řekl zastupitel Petr Klimpl (ODS).


Parkovací dům má být na rohu ulic Sukova třída a U Stadionu, konkrétně na parkovišti u multifunkční arény. Projekt zpracoval architekt Michal Palaščák. Parkování má být pro rezidenty i návštěvníky centra. Parkovácí místa by mohla být i na střeše, druhou variantou je zelená střecha.

"Kapacita by měla být 400 míst. Architektonický návrh není jen klasický parkovací dům, ale myslím si, že dobře zapadá k zimnímu stadionu a budově okresní správy sociálního zabezpečení," řekl Klimpl.

Parkovací dům by měl změnit parkování v lokalitě, kdy v současnosti je nábřeží Václava Havla plné aut. Do budoucna má být oblast u Labe víc zónou pro volný čas. "Aby to nebylo jen parkoviště, aby tam byla možnost procházek," řekl Klimpl.

Parkovací dům zřejmě vyvolá bez dalších úprav problémy v dopravě. Z ulic Sladkovského a U Stadionu je už nyní v dopravní špičce obtížné vyjet na hlavní Sukovu třídu. "Je tam navržená světelná křižovatka, ale bude ještě další posuzování," dodal Klimpl.

Další parkovací dům postaví soukromý investor za Domem hudby v ulici Na Hrádku, která je blízko zimního stadionu. V centru města by tak mohly být dva parkovací domy. Další parkování vznikne v terminálu JIH na Dukle a chystá se rovněž parkovací dům u mlýnů, kde se teď staví galerie a polytechnické dílny.

"Což by pomohlo Bělobranskému náměstí, neparkovala by tam tolik auta. Probíhá architektonická studie. Zatím v úvahách je ještě parkovací dům u teplárny, stávající parkoviště by se zvedlo až o pět pater, určený by byl pro rezidenty a návštěvníky, dům by byl v docházkové vzdálenosti do centra města," dodal Klimpl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články