Ostrov schválil první příspěvky na opravu historických fasád

Vložil
ČTK
06.03.2017 17:50
Jičín

Ostrov - Město Ostrov už schválilo první dotace pro majitele nemovitostí v historickém centru města, kteří na svých objektech opravili fasádu. Úspěšní žadatelé ji obnovili v minulém roce, dohromady si rozdělí téměř 80.000 korun. Celkově má Ostrov pro letošek na nový dotační titul v rozpočtu 600.000 korun, řekl dnes ČTK starosta Ostrova Pavel Čekan.


"Na svém posledním jednání rada města schválila smlouvu na dotaci pro dva žadatele přímo na Starém náměstí v Ostrově. Splnili veškeré podmínky dotace a požádali na dotaci na obnovu fasády," řekl Čekan. Původně měšťanské řadové domy se v rámci rekonstrukce dočkaly nových hladkých trojosých fasád, které zdobí pouze jednoduchá římsa.

Příspěvek se může týkat asi 40 objektů v historickém jádru města. Jejich vlastníci mohou dostat 1100 korun na metr čtvereční, ale nejvýše dvě pětiny celkových nákladů. Rekonstrukci musí provést majitel nebo spolumajitel domu a o dotaci může žádat až po 12 měsících zpětně. Peníze naopak neslouží na zateplení domů či výměnu střechy, oken nebo dveří.

Ostrov chce příspěvkem po vzoru Chebu nebo Jáchymova majitele přimět ke zvelebení zejména pohledových fasád například právě na Starém náměstí. Program je připraven na pět let, v letošním roce je možné žádosti podávat do 15. listopadu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články